«Детектор медіа» провів у Полтаві дискусію про вибори та реформи з місцевими медійниками

Крім цього, експерти ГО «Детектор медіа» також презентували безкоштовні онлайн-курси про медіастандарти та конструктивне висвітлення реформ.

«Ми, як медійна організація, усвідомлюємо, що кількість фейків та дезінформації постійно зростає. Подолати це можна лише, формуючи в людей критичне мислення. Це і має бути першочерговим завданням журналістів. Адже якщо ми даватимемо людям розуміння процесів, економіки, природи фейку, вони обиратимуть логікою, а не емоціями. Принаймні, деякі з них», – сказала Світлана Чернецька, комунікаційна менеджерка ГО «Детектор медіа», яка модерувала захід.

Максим Скубенко та Світлана Чернецька

Основою для формування критичного мислення можуть стати тексти, які пояснюватимуть українцям суть реформ та адекватно висвітлюватимуть виборчий процес. Тоді люди отримуватимуть адекватну інформацію про процеси і не піддаватимуться популізму.

Саме задля цього ГО «Детектор медіа» розробила безкоштовні онлайн-курси для медійників «Медіастандарти під час виборів» та «Конструктивне висвітлення реформ в регіонах».

«Люди говорять, що медіа вселяють їм зневіру в тому, що відбувається в країні, в реформах. Судова, антикорупційна, земельна, виборчого законодавства та медична реформи – ті реформи, які, на думку експертів, не завжди об’єктивно висвітлюються навіть власне журналістами. Причиною часто є недостатня поінформованість самих же журналістів», – сказав Вадим Міський, програмний директор ГО Детектор медіа.

Вадим Міський

Максим Скубенко, редактор фактчекінгової платформи VoxCheck, зауважив, що причиною некоректного висвітлення процесу реформ часто є погана комунікація держави та органів влади навіть з журналістами, які і мали б цю інформацію ретранслювати.

Максим Скубенко, Світлана Чернецька, Вадим Міський

«Пишемо про реформи нечасто, бо це багато часу і погано читається. Пишемо переважно тоді, коли є інформаційні приводу і в форматі новин» – такий меседж пролунав від полтавських колег.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *