Вадим Міський, «Детектор медіа»: Треба заборонити посадовцям і речникам держінституцій давати інтерв’ю анонімним телеграм-каналам

Посадові особи та офіційні речники, які комунікують від імені різних державних органів та інституцій, не повинні давати інтерв’ю анонімним телеграм-каналам, вважає програмний директор «Детектора медіа» Вадим Міський. На його думку, така заборона на законодавчому рівні суттєво оздоровить український інформаційний простір. Про це він сказав під час круглого столу на тему «Роль українських медіа в протидії дезінформації та інформаційним маніпуляціям під час війни», який відбувся 22 квітня в національному інформагентстві «Укрінформ».

Вадим Міський зазначив, що якщо Україна не має технічної можливості заборонити телеграм, а впроваджувати аналоги європейського законодавства у сфері цифровізації довго і важко їх імплементувати в Україні, то треба змінити підхід до цього месенджера. Зокрема, на його думку, представники держави не повинні підживлювати цікавість аудиторії до анонімних телеграм-каналів, які не несуть жодної відповідальності за ту інформацію, яку поширюють.

«Тут я хочу зробити акцент не лише на медіаграмотності суспільства — її треба змінювати, — а й на ставленні державних службовців, спікерів та влади до цієї тематики. Навіщо давати інтерв’ю анонімним телеграм-каналам? Навіщо люди, які наділені правом говорити від імені державних органів, окремих родів військ, Офісу президента тощо, дають інтерв’ю телеграм-каналам чи то анонімним, чи то “деаномінізованим”, але все ще незареєстрованим відповідно до закону про медіа?» — сказав Вадим Міський.

Він переконаний: оскільки ці канали анонімні, ніяк не можна проконтролювати, наскільки правдиву інформацію вони поширюють та наскільки відповідально до цього ставляться.

«Думаю, що заборона контактів офіційних представників держави, речників, комунікаторів від імені держави з незареєстрованими відповідно до закону про медіа дозволить нашому інформаційному ринку стати значно здоровішим», — переконаний Вадим Міський.

Нагадаємо, народний депутат та очільник парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв під час цього круглого столу заявив, що свобода слова не має нічого спільного з анонімністю, і саме це є перевагою класичних медіа — читач знає, що їхня інформація перевірена й авторитетна. Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк сказала, що за 10 років від початку війни Росії проти України ми переконали себе, що знаємо про дезінформацію все і вміємо з нею боротися, але тим самим лише зробили себе вразливими. Заступник секретаря Ради нацбезпеки й оборони Сергій Демедюк вважає, що головна проблема — це недовіра до офіційних джерел інформації, і нам негайно треба це змінювати.

Фото: Максим Поліщук

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *