«Детектор медіа» презентував Індекс медіаграмотності під час National Media Talk

Презентували дослідження під час медійної конференції програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський та директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко.

«Наше масштабне дослідження «Індекс медіаграмотності українців» ми плануємо робити щороку і допомагати усім, хто працює з медіаграмотністю, відстежувати прогрес у цій сфері. До цього дослідження ми підійшли дуже ґрунтовно. Провели спершу низку фокус-груп в різних регіонах України, зрозуміли, які показники можна міряти і варто міряти, опирались при розробці індикаторів Індексу на концепції західноєвропейських досліджень», – каже Вадим Міський.

За дослідженням сегментація аудиторії за рівнем медіаграмотності така:

  • 15% громадян – має низький рівень медіаграмотності;
  • 33% – нижчий за середній рівень;
  • 44% – вищий за середній рівень;
  • 8% – високий рівень.

Рівень медіаграмотності, за даними «Індексу медіаграмотності», залежить від статі, віку та рівня освіти:

  • Частка чоловіків з високим рівнем медіаграмотності вдвічі більша, ніж серед жінок (11% vs 6%). Це показує, куди треба спрямовувати більше зусиль у роботі.
  • Цілком передбачуваним є високий рівень медіаграмотності у молоді 18-25 років (за рахунок цифрової компетентності ) і низький серед старшої вікової групи 56-65.
  • Що нижчий освітній статус, то нижчим є й рівень медіаграмотності. Так, серед опитаних із загальною середньою освітою частка осіб із показником «низьким» та «нижчим за середній» складає 63%, а серед тих, хто має повну/неповну вищу освіту, — таких лише 30%.

«Сьогодні ми обговорювали те, як ми сприймаємо аудиторію і взаємодію з нею. А наше дослідження дозволить подивитись на те, як аудиторія сприймає нас», – каже Галина Петренко.

Медіа на аудиторію впливають по-різному, показує дослідження:

  • Фактично рівні частки українців вважають, що медіа на них ніяк не впливають (25%) і впливають суттєво (24%) – змінюють інтереси та цінності;
  • Кожен третій (36%) визнає, що медіа впливають на оцінку суспільно-політичної ситуації; так само кожен третій (33%) констатує зміну емоційного стану після ознайомлення з контентом; а 31% вважає, що медіа формують порядок денний, привертаючи увагу до певних подій;
  • Медіа впливають на ставлення до публічних персон (27%), політичний вибір (24%) і вибір товарів і послуг (19%).

Повні результати дослідження тут: https://bit.ly/3w6ISNp

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *