Світлана Остапа: “Складалося враження, що нас просто хотіли позбутися в марафоні”

Україна поліпшила свої позиції в цьогорічному Індексі свободи преси, оприлюдненому 3-го травня Міжнародною організацією “Репортери без кордонів”. Вона посідає 61 місце зі 180, піднявшись на 18 позицій, порівняно з торішнім рейтингом.

“Репортери без кордонів” відзначили покращення показника безпеки – зменшення кількості загиблих журналістів, і політичного показника для України. В організації заявили, що війна, розпочата Росією 24-го лютого 2022 року, ставить під загрозу виживання українських ЗМІ, бо в цій “інформаційній війні” Україна “перебуває на передовій протидії експансії кремлівської системи пропаганди”.

“Після російського вторгнення в лютому 2022 року безпека журналістів опинилася під загрозою, як ніколи. Іноді їх навмисно обстрілюють, попри те, що вони демонструють знаки “Преса”, і список поранених або вбитих репортерів і медіа, які сильно постраждали від авіаударів, продовжує зростати”, – мовиться у повідомленні.

В ефірі програми “Брифінг” Української служби Голосу Америки голова Наглядової ради Суспільного мовлення України Світлана Остапа заявила, що такий рейтинг не можна вважати об’єктивним.

“Я не дуже згодна з таким рейтингом, тому що він переважно пов’язаний із кількістю загиблих журналістів на фронті. Це не Україна винна, скільки журналістів загинуло”, – сказала Остапа.

Крім того, вона наголосила, що в Україні були факти, які, навпаки, не сприяють підняттю позицій у такому рейтингу.

“Зокрема, стеження представників СБУ за журналістами-розслідувачами Bihus.Info, деякі факти цензури були також… Ми не приховуємо це, все фіксується, ми це обговорюємо на заходах і доносимо до правоохоронних органів,” – сказала Остапа.

Коментуючи ситуацію з телемарафоном “Єдині новини” та інформацію про те, що Суспільне мовлення можуть позбавити вечірніх слотів у ньому, Світлана Остапа повідомила, що після низки заяв громадських організацій Суспільне поки продовжить мовити у вечірньому прайм-таймі.

Водночас вона зазначила, що Суспільне буде також намагатися розширити власне мовлення поза межами телемарафону.

“У мене від початку складалося враження, що нас просто хотіли позбутися в марафоні. Але робили все таким чином, щоб ми самі вийшли, грюкнувши дверима. І для цього запропонували спочатку, що нас позбавлять вечірнього прайму. Ми були категорично проти,” – сказала Остапа.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *