Українська делегація у Страсбурзі, до якої увійшла Світлана Остапа, адвокатує звільнення українських журналістів з російського полону

Заступниця шефредакторки “Детектора медіа”, голова Наглядової ради АТ “НСТУ” Світлана Остапа увійшла до складу української делегації до Страсбурга.

У рамках візиту української делегації до Страсбурга та заходу в Раді Європи на тему ситуації з українськими журналістами, затриманими російською федерацією, відбулася зустріч з новим комісаром з прав людини Ради Європи Майклом О’Флаерті (Mr Michael O’Flaherty).

Члени делегації розповіли комісару, що росія незаконно ув’язнила українських журналістів, деяких з них прирівняла до військовополонених. Про жахливі умови утримання у російських в’язницях, про тортури і незаконні вироки розповіла дружина ув’язненого в Криму журналіста Владислава Єсипенка Катерина та колега і подруга захопленого в полон в березні 2022 року журналіста Дмитра Хилюка Наталія Богута.

Світлана Остапа розповіла про роботу суспільного мовника під час повномасштабної війни, згадавши загиблих і полонених колег.

«Незважаючи на війну, реформа Суспільного, яка розпочалася після Революції Гідності, триває. Експерти вважають її успішною. Незалежний суспільний мовник, на мою думку, — важливий елемент демократичної України», — сказала Світлана Остапа.

Комісар розповів, що вже побував з візитом в Україні.

«Я давав інтерв’ю Суспільному мовнику в Україні. Хочу відзначити високий професіоналізм ваших колег», — сказав комісар з прав людини Ради Європи Майкл О’Флаерті.

Делегація також провела зустрічі з директором Директорату з питань демократії Матяшом Груденом та головою департаменту демократичних інституцій та свобод Іреною Гідіковою, співкоординатором Платформи захисту журналістів Адріаном Євтуховичем; менеджеркою кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» Родікою Чьочіною.

“26 червня був Міжнародний день на підтримку жертв катувань. «Кожна жертва катувань має право на визнання, справедливість, відшкодування, компенсацію та реабілітацію», – пишуть в ООН. Ніби всі проти катувань, і ООН, і Червоний хрест, але мало нам допомагають витягнути з російських вʼязниць наших людей, яких там катують”, – каже Світлана Остапа.

Захід «Журналісти мають значення: Заклик до звільнення українських журналістів, утримуваних у полоні Російською Федерацією» відбувся під час сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі, Франція. На заході були, зокрема, присутні новообраний генсек Ради Європи Ален Берсе, постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, народна депутатка Євгенія Кравчук, голова Наглядової ради Суспільного, заступниця шефредактора «Детектора медіа» Світлана Остапа, керівниця відділу моніторингу свободи слова Інституту масової інформації (ІМІ) Катерина Дячук, дружина Владислава Єсипенка Катерина, колега Дмитра Хилюка Наталія Богута.

Захід організувала група ALDE в ПАРЄ в кооперації із програмою Ради Європи «Захист свободи слова та свободи медіа в Україні».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *