«Детектор медіа» ввійшов до складу робочої групи, яка створюватиме органи співрегулювання

12 грудня обрали членів у третю робочу грубу щодо створення органів співрегулювання у сфері онлайн-медіа. Про це йдеться на сайті Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

До неї ввійшли 12 осіб — стільки передбачає закон «Про медіа» і саме стільки кандидатів було подано від онлайн-медіа.

Створення органів співрегулювання передбачене законом «Про медіа». Це одна з основних новацій, адже замість суто державного регулювання створюється система, яка має об’єднати саморегулювання медіа та державне регулювання. Основне завдання для органів співрегулювання — розробити  кодекси (правила) створення та поширення інформації у сферах спільного регулювання. А також  сформувати експертні колегії, які оцінюватимуть відповідність інформації, поширеної суб’єктами у сфері медіа, кодексам (правилам) спільного регулювання. Участь у створенні органів співрегулювання можуть брати лише зареєстровані медіа. З 1 жовтня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення розпочала процес створення органів спільного регулювання у медійній сфері. Після того, як усі охочі подали заявки, обирається робоча група, що має створити ці органи та затвердити їхній статут. Відтак будь-яке зареєстроване медіа може долучитися до роботи органу співрегулювання. І саме тоді розпочнеться формування мовних кодексів.

Загалом до складу цієї робочої групи було подано 15 заяв, повідомила членкиня, відповідальна секретарка Національної ради Олена Ніцко. Однак три заяви були відхилені: одна надійшла пізніше від встановленого терміну (ТОВ «СЛМ Новини» (fakty.com.ua)), а інші дві — від суб’єктів, що не були на той час зареєстровані як онлайн-медіа (ПрАТ «Телерадіокомпанія Люкс» (24tv.ua) і Dsnews.ua («Ділова столиця»)).

Оскільки кількість заявок відповідала передбаченому складу робочої групи, то рейтингове голосування не проводилося і зустріч її учасників відбувалася онлайн.

У сфері онлайн-медіа працюватиме робоча група у складі:

  1. Леонід Бігунов-Новіков — висунутий ТОВ «Національні інформаційні системи» (podrobnosti.ua).
  2. Руслан Казновський — сайт GamingPost.net.
  3. Вікторія Мурована — АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».
  4. Катерина М’яснікова — ТОВ «Телерадіокомпанія «А.С.С.».
  5. Галина Петренко — ТОВ «Детектор медіа».
  6. Оксана Романюк — ГО «Інститут масової інформації».
  7. Катерина Рошук — «Букви» (bukvy.org).
  8. Марина Сингаївська — Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».
  9. Тетяна Снопко — онлайн-медіа «Главком» (ТОВ «Українські медійні системи»).
  10. Микола Типусяк — «Еспресо» (ТОВ «Голдберрі») (espreso.tv).
  11. Андрій Філіппський — онлайн-видання «Репортер» (ТОВ «Редакція газети «Репортер»).
  12. Сергій Яригін — ГО «Об’єднання «Толока» («Студія «Толока»).

Катерина М’яснікова, виконавча директорка Національної асоціації медіа, сказала, що особливим завданням саме цього органу співрегулювання є визначення критеріїв віднесення осіб до суб’єктів у сфері онлайн-медіа. За словами Олени Ніцко, це лише перший етап. На наступних етапах — створення робочих груп для розробки кодексів мовлення, обрання експертних колегій — інші представники онлайн-медіа, які до того часу вже встигнуть зареєструватися, зможуть долучитися до роботи органу спільного регулювання. Крім того, на запрошення у ньому зможуть працювати і фахові спеціалісти, науковці.

Нагадаємо, рейтингове голосування для створення робочих груп трьох органів спільного регулювання в аудіовізуальній, аудіальній сферах і сфері онлайн-медіа пройшло 7, 8 і 12 грудня.  Загалом до Національної ради надійшло 120 заяв: аудіовізуальна сфера — 58, аудіальна сфера — 47, онлайн-медіа — 15. П’ять із поданих заяв відхилили через порушення терміну подання або через те, що вони надійшли від незареєстрованих у визначеному порядку онлайн-медіа.

Органи співрегулювання будуть створюватися у сферах:

  • аудіовізуальних медіасервісів;
  • аудіальних медіасервісів;
  • друкованих медіа;
  • онлайн-медіа;
  • платформ спільного доступу до відео.

Процедура формування органів співрегулювання описана в розділі VII закону «Про медіа».

7 грудня обрали робочу групу, яка займатиметься створенням органів співрегулювання в аудіовізуальній сфері. До неї ввійшли 12 представників від медіагруп, Суспільного, «Мегого» тощо. А 8 грудня другу робочу групу, яка займатиметься створенням органів співрегулювання в аудіальній сфері. До неї ввійши представники «Тавру», «Люксу», Суспільного, «Мегого» та «П’ятниці».

Фото: сайт Нацради

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *