Експерти “Детектора медіа” увійшли до тимчасового складу Ради з питань свободи слова при Президентові

В Офісі Президента відбулись установчі збори з обрання членів Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України, участь в яких взяли також експерти ГО “Детектор медіа” Світлана Остапа та Вадим Міський.

Зрештою Світлана Остапа увійшла до тимчасового складу Ради як представник громадських організацій, а Вадим Міський – як представник ЗМІ. Вадим Міський став секретарем Ради.

Крмі цього, від громадських організацій до тимчасового складу Ради обрано: Тетяну Лебедєву, Тараса Шевченка, Діану Дуцик, Тетяну Попову, Олександра Бурмагіна, від засобів масової інформації – Михайла Ткача, Наталю Гуменюк, Данила Яневського, Павла Єлізарова та Наталю Влащенко. Згодом Михайло Ткач і Данило Яневський відмовилися брати участь у роботі Ради, тож до неї буде запрошено тих, хто посів наступні місця за результатами рейтингового голосування.

Офіс Президента представлятиме Максим Кречетов. Також до складу Ради за посадами мають входити представники Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) та Національної спілки журналістів України (НСЖУ). НМПУ делегувала кандидатуру Сергія Штурхецького, а НСЖУ планує визначити свого представника згодом.

Перше засідання новоствореного органу має відбутися за два тижні.

Тимчасовий склад Ради має розробити положення про її діяльність. Планується, що після затвердження положення буде обрано постійний склад Ради.

«Будь-хто з охочих зможе приходити на засідання або письмово надавати пропозиції до положення про Раду з питань свободи слова та захисту журналістів», – констатував Максим Кречетов. За його словами, Рада має сформулювати сучасний зміст поняття «свобода слова». «Завдяки соцмережам кожен може стати кореспондентом або блогером. Треба подумати, яка функція ЗМІ як посередників між владою та громадянським суспільством», – зазначив Максим Кречетов.

Також Рада має займатися питанням саморегуляції журналістів і напрацювати принципи роботи журналіста.

«Це питання національної прес-карти, про яку говорять уже не перший рік. Бо сьогодні кожен може надрукувати собі посвідчення працівника ЗМІ. Мають бути прописані єдині стандарти журналістики. Має бути формалізація редакційної політики кожної редакції, щоб факт порушення цих стандартів з боку власника, влади, самого журналіста можна було зафіксувати», – наголосив Максим Кречетов.

Крім того, Рада має розглядати окремі проблемні випадки у діяльності журналістів і розробляти шляхи подолання проблем. На засідання можна буде запрошувати народних депутатів та представників уряду, якщо ці випадки перебувають у сфері їхньої компетенції.

«Участь у роботі Ради буде відкритою. Кожен охочий матиме змогу брати участь у засіданні певної секції за окремими напрямами», – резюмував Максим Кречетов.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *