Галина Петренко: “Довіряйте мейнстрімним медіа”

Директорка “Детектора медіа” Галина Петренко розповіла в ефірі литовського радіо “Raadio 4” про те, як відрізнити фейк від справжньої новини та які з українських каналів є сьогодні найбільш достовірними, а також окреслила позицію Литви (де зараз живе та працює) стосовно війни в Україні.

Про Литву

Литва підтримує Україну, як і інші країни. На вулицях багато прапорів українських.  Литва дуже підтримує українців, які не можуть жити в своїй країні, хоча це не велика і не дуже багата країна, але вона приймає біженців і підтримує їх максимально. Крім того, спікери Литви і офіційні особи висловлюють підтримку закриття неба над Україною. А це дуже важливо для України і те, про що Україна просить світ.

Про “градус” інформаційної війни

Ця війна так само гаряча, як і реальна. 10 з 10, і дуже небезпечна. Бо ми фіксуємо наміри росії поширювати серйозні фейки. Наприклад, намагались зламати сайт однієї з громад на Волині і поширювати фейки що Україна капітулювала. Я бачила в мережі фото ракетного удару по центральній площі Харкова з підписом, що Зеленський почав бомбити свої міста.

Як перевіряти інформацію

Довіряти українському телебачення, яке мовить зараз в беспрецедентному режимі, коли українське суспільне мовлення об’єдналось з каналами різних олігархів заради цілодобового єдиного марафону.

Де шукати перевірену інформацію користувачам інтернету

Довіряти мейнстримним українським медіа, таким як Українське радіо, НВ, Ліга, Українська правда тощо. Вони публікують правду і перевіряють факти. І краще читати кілька медіа одночасно, бо зараз сторінки одного з них можуть зламати. Та й загалом краще зменшити споживання інформації з неформальних пабліків на противагу даним з офіційних медіа.  

На кого розраховані фейки

Кожна людина може стати жертвою фейку. Особливо, якщо в час війни, для тих, хто знаходиться на окупованих територіях і є емоційно вразливим. Наші дослідження показали, що найбільш враливими і сприйнятливими до фейків є мешканців східної і південної частини України віком від 40 років.

Коротка пам’ятка протидії фейкам

Перше правило: довіряти українським мейнстримним медіа.

Друге правило: все, що прочитали в інтернеті, перевірити на майданчиках органів місцевого самоврядування ( мерів міст, очільників громад, областей тощо, вони зараз ведуть оперативну і змістовну комунікацію).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *