Галина Петренко: “Важливо показувати персоналізовані приклади участі в воєнних діях, героїзму людей, які представляють еліти України”

Про те, як росія використовує “повісточні конфлікти” в інформаційній війна та як цьому протидіяти, в коментарі “Донбас.Реалії” висловилась директорка ГО “Детектор медіа” Галина Петренко.

В ютубі, тіктоку, інстаграмі – десятки роликів на зразок «як він поставив на місце ТЦК» і ще більше – лекцій про те, як же «обламати» патруль, який хоче дати перехожому повістку про звірку облікових даних. Вони нагадують єдину відпрацьовану технологію, адже там повторюються одні й ті ж наративи: ТЦК – приватні фірми, військові – воюють за гроші, діти депутатів – не воюють, воюють – лише бідні… Такі тези справді стають популярними серед користувачів соцмереж.

Крім того, гучне відео – харч безпосередньо для російської пропаганди. «В Украине заставляют воевать против россиян», «Одесса не хочет убивать за деньги» – так це там називається.

«Росія просто користається з цих недоліків, які є в суспільстві, а потім намагається розхитувати якісь потенційні точки суперечок всередині українського суспільства, типу: мови, політики, корупції. Українській державі треба будувати комунікацію, щоб суспільство знало – от є якийсь військком, який бере хабарі, краде, будує будинок в Іспанії. І от про це розповіли журналісти, от відреагувала влада – ми його заарештували, засудили, от конкретний вирок, він суворий. Так будується довіра», – пояснює Галина Петренко, директорка ГО «Детектор медіа».

«Також дуже важливо показувати персоналізовані приклади участі в воєнних діях, героїзму людей, які представляють еліти України. Абсолютний міф, що воюють тільки люди з сіл. Є банкіри, народні депутати й представники влади. Ми бачимо згадки про таких людей тільки маленькими рядочками в новинах про тих, хто загинув. Щоб розвінчати стереотип «а чого еліта/депутати» не воюють, треба розповідати про ці кейси», – каже медіаекспертка Галина Петренко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *