Галина Петренко: Законом “Про медіа” у теперішньому вигляді задоволена лише Нацрада

Про дискусії довкола ухвалення Закону “Про медіа”, а також перспективи та терміни його ухвалення парламентом директорка ГО “Детектор медіа” Галина Петренко спілкувалась із журналістом правозахисної організації ZMINA.

Галина Петренко поділилась інформацією, що в розробників законопроєкту нібито вже є певні домовленості, зокрема щодо скасування положення про блокування онлайн-медіа, щоправда крім випадків, які стосуються пункту про протидію російській агресії.

“Є юридична процедура щодо розгляду законопроєкту в профільному комітеті (Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики), коли можна без відкликання документа змінити текст, внести в нього правки. Проте існують певні юридичні обмеження, зокрема щодо цієї процедури не можуть подавати правки народні депутати з інших комітетів”, – пояснює медіаекспертка.

Однією з тем дискусій в контексті Закону “Про медіа” є обговорення щодо регулювання платформ спільного доступу до інформації.

“У ЄС також потерпають від того, що гроші від соцмереж не надходять до їхніх бюджетів, від дезінформації та фейків у соцмережах. Адже соцмережі не є в юрисдикції жодної з країн організації. Наразі Європейська комісія розробила цілий пакет документів та план дій до 2023 року включно, який вона виконуватиме, щоб підштовхнути глобальних гравців до співпраці з європейськими регуляторами”, – каже Галина Петренко.

На її думку, єдине, що відрізняє Україну від Євросоюзу в цьому питанні, – це те, що вона не є членом ЄС, і те, що в тут іде гаряча стадія війни.

“Усі інші виклики такі самі, гравці ті самі. Було б дуже добре, якби ми якимись дипломатичними каналами могли долучитися до цієї роботи. Це було б і демократично: ми б не скочувалися в жодні авторитарні історії, тому що ЄС до них ніколи не скотиться. І це досить потужний локомотив у Брюсселі, який може переконати тих же глобальних гравців, що співпраця з урядами країн – це в їхніх інтересах”, – висловила свої міркування медіаекспертка.

Галина Петренко зазначила, що має інформацію, начебто народні депутати сподіваються протягом березня доопрацювати текст законопроєкту й подати його на розгляд ВР.

У тому вигляді, що зараз, законом задоволена лише одна сторона – Нацрада. Але це не компроміс, тому робота над текстом документа триває. Як швидко потрапить доопрацьований закон до сесійної зали – невідомо. Адже з цього моменту починається інша історія – політична. Є досить впливові гравці, які будуть проти цього. Однак усі розуміють, що правила гри потрібні, тож пошук компромісу продовжиться й надалі, щоб урешті-решт ми отримали хороший законопроєкт”, – сказала експертка в коментарі виданню ZMINA.

Про те, що законопроєкт незабаром може бути винесений на голосування у Верховній Раді, заявив 9 березня і голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *