“Наглядові ради – спроба поширити практики корпоративного управління, міжнародні стандарти на місцевий рівень” – Вадим Міський

Національна асоціація медіа провела зустріч керівників комунальних телерадіокомпаній, на якій обговорили реформу комунальних ТРО. Під час заходу учасники подискутували, якою має бути структура управління публічних аудіовізуальних медіа. А також яким буде порядок формування наглядових рад.

Голова наглядової ради АТ «Національної суспільної телерадіокомпанії України», заступниця шефредакторки “Детектора медіа” Світлана Остапа та програмний директор “Детектора медіа” Вадим Міський також долучились до зустрічі. Вони розповіли учасникам зустрічі про структуру управління Суспільного медіа.

Зокрема Світлана Остапа перелічила повноваження наглядової ради НСТУ відповідно до закону, статуту та положення про наглядову раду Суспільного. За її словами, вони набагато ширші, ніж будуть у наглядових рад регіональних публічних аудіовізуальних медіа, оскільки вони не будуть акціонерними товариствами. Також вона розповіла про порядок формування наглядової ради Суспільного медіа. Суспільне з 2017 року вже двічі сформувало свою наглядову раду.

«Перший склад наглядової ради, яка працювала з 2017-го по 2021 рік, налічував 17 осіб. Зараз 16. Вся процедура описана в законі і Порядку  проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, підготовленим Нацрадою і завізованим Мінюстом. Прошу звернути увагу на один момент. Якщо делегати від громадських об’єднань та асоціацій надсилають на конкурс свої біографії, і можна на підготовчому етапі відстежити, чи немає у них конфлікту інтересів. То представники від парламентських фракцій і груп не зобов’язані жодним документом надсилати свої біографії. Тому іноді виникають ситуації, коли фракція делегує свого представника, й а ж потім виявляється, що це директор якоїсь ТРО, а це конфлікт інтересів», – зазначила Світлана Остапа.

Окремо голова наглядової ради НСТУ зупинилася на грейдинговій системі оплати праці, яка кілька років назад запроваджена на Суспільному мовнику.

Вадим Міський наголосив, що наглядова рада публічних аудіовізуальних медіа – це орган управління, а не просто громадська рада.

«Тепер не місцева рада, а наглядова рада обиратиме керівника, укладатиме з ним контракт і встановлюватиме оплату праці. Це принципова відмінність від будь-яких громадських органів, які працюють на місцевому рівні. Фактично це перша спроба поширити практики корпоративного управління, міжнародні стандарти на місцевий рівень. І дуже важливо розуміти, що наглядова рада – це не є якийсь дорадчий місцевий орган. Це орган управління компанією», – сказав він.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *