Наталія Лигачова: “Європейські партнери радо вітали ухвалення закону “Про медіа”

Експертну позицію щодо ухвалення закону “Про медіа” голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова висловила в коментарі для Укрінформу.

Голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова загалом оцінює закон позитивно. Завдяки тому, на її думку, що влітку законопроект став одним із 7-ми пріоритетних для нашого кандидатства в ЄС, всі зацікавлені стейкхолдери, експерти, політичні сили стали набагато більш конструктивними та здатними на компроміси. Як і попередній спікер, пані Лигачова згадала про регулювання онлайн-медіа — саме ці положення викликали неприйняття у медійної спільноти. Але це питання вдалося вирішити.

“Війна продемонструвала ще яскравіше, що онлайн все ж таки регулювати треба, бо саме він є найбільш вразливим до впливу та поширенню дезінформації. Разом з тим – за що, власне, виступали й такі громадські організації, як “Детектор медіа” з самого початку — не перегинаючи палицю, мінімізуючи ризики політично-вмотивованого втручання в діяльність онлайн-медіа, занадто широкого кола тих, хто міг би потрапити під державне регулювання (тих же блогерів) та не створюючи прецедент більшого регулювання онлайну, ніж теле- та радіо”, – підкреслила вона.

Наталія Лигачова наголошує, що треба ще вивчати текст закону, бо поправок в нього було внесено дуже багато. Можливо, там є що й критикувати, але, безперечно, його прийняття – це перемога здорового глузду.

Голова ГО “Детектор медіа” розповідає, що закон виконує вимоги щодо запровадження незалежного регулятора наскільки це можливо в рамках нинішнього законодавства. Але…

“Проблема у Конституції — вона встановлює квотний принцип і парну кількість членів регулятора. Це створювало проблеми в його роботі раніше й може створювати надалі, навіть попри суттєву модернізацію конкурсних процедур щодо призначення членів регулятора”, – вважає Наталія Лигачова.

Загалом же, фактично всі негативні моменти, каже вона, буквально напередодні голосування були зняті.

«Навіть про телеканал «Рада» вписали, що це має бути суто парламентський канал. Щоправда, залишили його нинішній стан – повноцінного, навіть хедлайнерського мовника – у національному телемарафоні «Єдині новини», до чого я ставлюся негативно. Але вже як є», – наголосила пані Лигачова.

Врешті, Наталія Лигачова розповіла з почутого/побаченого на власні очі про те, як в ЄС оцінюють ухвалення цього законодавчого акту: «На вулицях наших західних партнерів, принаймні тих, з ким спілкуюсь я, після прийняття закону було свято. Вони доклали великих зусиль для розробки закону, за що їм можна щиро подякувати».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *