Навіть за президентства Трампа США підтримуватимуть Україну – Єгор Брайлян

8 січня 196 років тому була заснована Демократична партія США, представником якої є чинний президент Америки Джозеф Байден. Чи будуть і далі демократи підтримувати Україну та які ризики для нашої країни у разі президентства Дональда Трампа – на Армія FМ розповів кандидат історичних наук та аналітик «Детектор медіа» Єгор Брайлян.

Наприкінці XVIII – початку XIX століття в США склалися дві основні партії: Федералістська та Республіканська демократична партія. Демократичну партію засновано у 1828 році, нагадує історію політичного устрою Сполучених Штатів історик Єгор Брайлян.

– Батьки-засновники США Джордж Вашингтон, Бенджамін Франклін та інші революціонери кінця XIII століття вважали, що багатопартійність буде роз’єднувати суспільство. А двопартійна система склалася через особливості президентських виборів. В США відбуваються непрямі вибори. Деякі штати є федеральною державою. У кожному з таких штатів обираються виборці, які потім обирають президента.

Попри те, що погляди демократів і республіканців на світ абсолютно полярні, за структурою обидві партії схожі між собою, каже Єгор Брайлян.

– У ХІХ столітті, говорячи сучасною мовою, демократи були правими, республіканці – лівими, у XX це помінялося. У XX столітті американські президенти-демократи виступали за соціальні зміни: новий курс, щоб подолати велику депресію – це формування соціального законодавства, надання громадянських прав та афро-американському населенню, програма з розбудови інфраструктури та багатьох інших моментів. Разом із тим обидві партії дуже схожі між собою, тому що в кожній є  схожі політичні фракції: ліва та права групи, а також центристи.

Цьогоріч на США чекають непрості вибори, зазначає Єгор Брайлян.

– Економічна криза, зростання податків, нелегальна міграція і внутрішні соціально-економічні питання в США накладаються на зовнішньополітичні виклики: російсько-українська війна, посилення Китаю.  Демократична партія, президентом від якої є Джозеф Байден, намагається так побудувати так зовнішню політику, щоб підтримувати союзи у світі. У внутрішній політиці Демократична партія виступає за збільшення соціальної допомоги для українців.

Проте навіть якщо президентом США цьогоріч стане республіканець Трамп, то Америка все одно буде підтримувати Україну, переконаний історик.

– США будуть підтримувати Україну Як сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, що з Трампом можна працювати. Попри свої персональні особливості, він не зумів зруйнувати політичні інституції в США. Це свідчить, що не важливо, хто при владі, урядові інституції працюють.

На переконання Єгора Брайляна, швидше за все Конгрес США надасть 61 млрд доларів допомоги Україні, та цього недостатньо, щоб ефективно протистояти російській агресії. Українцям варто активніше взаємодіяти з американськими медіа та політиками й працювати над розширенням спільних проєктів, зокрема в оборонній сфері.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *