Оксана Ілюк: “За 3-4 роки людина не зможе виявити deep fake, створений штучним інтелектом”

Про технологічну перспективу опору дезінформації програмна менеджерка та аналітикиня ГО “Детектор медіа” Оксана Ілюк говорила під час презентації звіту “Огляд основних операцій російського інформаційного впливу в Україні за перше півріччя 2021 року”, підготовленого Групою з аналізу гібридних загроз УКМЦ.

“Технології відіграють чи не першу роль у сучасному світі. Ми маємо справу з технологіями Artificial Intelligence, які  можуть докорінно змінити підхід до боротьби з фейками. Зі звіту можна побачити,  що дезінформація подається через безліч каналів (медіа, соцмережі, телеграм тощо), і потрібно  безліч фінансів і людських зусиль, щоб їх створювати і наповнювати. Але технології та елементи штучного інтелекту можуть створювати це швидше і менш затратно. 

Нейромережі вже здатні створювати фальшиві новини. І це може нас привести в сферу справжньої епохи постправди. Вона настане тоді, коли людина виявиться нездатною відрізнити deep fake, створений штучним інтелектом. Поки ця технологія недосконала. Однак ще 3-4 роки і наші органи чуття не зможуть допомогти нам відрізнити  deep fake від правди, якими б ми не були “прокачаними”.

Ключові гравці, зокрема, Росія будуть першими використовувати ці технології, в тому числі й проти нас. Ми в полі цих загроз. Маємо це усвідомити, будувати людську стійкість, розвивати когнітивні здібності, вміння і навички. 

Крім того, на поле бою виходять великі технологічні компанії, які можуть по бюджетах річних, впливу ставати в один ряд з державами. 

 І саме Україна може виявитися випробувальним майданчиком для цих технологій – саме тому вже варто ставити питання про підготовку відповідних фахівців для протидії”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *