“Хайп чи правда”: експерт “Детектора медіа” розповів студентам Львівського університету, як розпізнати дезінформацію

16 листопада координатор проєктів з медіаграмотності для молоді Олександр Пирожков долучився до презентації онлайн-гри «Хайп проти Правди» студентам та викладачам Львівського національного університету імені Івана Франка.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій StratCom у своєму Фейсбуці.

«Хайп або Правда» – антифейкова гра, розроблена Центром інформації та документації НАТО разом із Центром стратегічних комунікацій StratCom.

Подібна презентація відбулась раніше в Києві, у КНУ імені Шевченка. На презентації гри у Києві була молодь з Військового інституту, ННІ міжнародних відносин, ННІ журналістики, ННІ публічного управління та державної служби. А у Львові, 1-3 курси Факультету міжнародних відносин, а саме з освітньої програми —«Міжнародна безпека» і «Міжнародна інформація». Загалом до двох презентацій долучились 140 студентів.

«По своїй суті ця гра дуже схожа на інші ігри з медіаграмотності: вона вчить за рахунок того, що гравець бере на себе роль поганця і таким чином вчить та запамʼятовує техніки маніпуляцій якісніше за рахунок практичного застосування. Чому це корисно? Знаючи техніки маніпуляцій, найпопулярніші наративи дезінформації, нам простіше їх впізнати у інформаційному потоці і таким чином ми розвиваємо свій імунітет проти дезінформації. Коли вирішите пограти — приділіть цьому конкретних 15 хв, адже гра все-таки навчальна і задля ефекту потрібно концентруватися на цих знаннях, хоч і інтегрованих у гру», – зауважує Олександр Пирожков.

Крім корисної інформації та власного фактчеку на медіаграмотність, проходження гри має свій бонус. Серед усіх учасників, які заповнять форму в кінці гри, розіграють дві подорожі у штаб-квартиру НАТО в Брюсселі.

Пройти гру «Хайп проти правди» можна за лінком.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *