Отар Довженко: “Скасування акредитацій – захід, який треба відмінити”

Ситуацію зі скасуванням акредитації для журналістів кількох видань, які опублікували сюжети зі звільненого Херсону для видання “Високий замок” прокоментував голова Незалежної медійної ради, медіаексперт, редактор “Детектора медіа” Отар Довженко.

Отар Довженко:

У цьому випадку обидві сторони мають свою рацію. Військові володіють правом встановлювати певні обмеження. У цьому випадку вони були мотивовані тим, що Херсон щойно звільнено, є велика небезпека замінування, навіть можуть відбуватися бойові дії. З іншого боку, ці обмеження мають працювати для всіх однаково. Запроваджуючи їх, треба думати, з якою метою їх роблять. Деякі медійники, очевидно, потрапляли в місто з допомогою військових. А деякі – за вказівкою особливих органів. Є інформація, що окремі журналісти прибули у Херсон, можливо, за вказівкою Офісу президента. Ми бачили, що кореспонденти телеканалів, які працюють у спільному телемарафоні, заїхали у Херсон спокійно…

Демонстративне скасування акредитацій для деяких журналістів, які працювали без дозволу Оперативного командування «Південь», це, як на мене, неадекватний захід, який треба скасувати. Треба чіткіше і зрозуміліше пояснювати, чому журналістам не дають потрапити у цю зону бойових дій чи на звільнену територію, на який період діє ця заборона. Іноземні журналісти, які приїхали висвітлювати військові події, мають право запитати: а що ви нам пропонуєте взамін? Чи ви хочете, щоб ми взагалі не висвітлювали ці події? Про це мали би дбати комунікаційники Міноборони, а не карати журналістів позбавленням акредитацій.
Заборону можна виправдати особливостями воєнного часу, але я не бачу в цьому конструктиву. Або ми чогось не знаємо, що від нас хочуть приховати. Коли ми у понеділок побачили приїзд у Херсон Володимира Зеленського, то народжується думка, що в його Офісі хотіли, щоб перша масова подача у медіа з Херсону була не з українськими військовими у головній ролі, а з президентом.
Сподіваємося, Генштаб відреагує на своє рішення кардинальними змінами. І що наступного разу, коли українська армія звільнятиме нашу територію, режим допуску туди журналістів буде логічним, адекватним.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *