“Пересічна людина не буде фактчекати канали, які читає, бо вона їм довіряє” – Вадим Міський

Програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський долучився до панельної дискусії «Медіаосвіта в Україні: поширюємо та споживаємо інформацію відповідально», щоб обговорити, як медійникам не потрапляти на гачок псевдосоціологів та як і де можна прокачати власну медіаграмотність.

Модерував дискусійну панель СЕО та співзасновник студії онлайн-освіти EdEra Ілля Філіпов, а співбесідником Вадима Міського став Тимофій Брік, ректор Київської школи економіки, соціолог і співавтор курсу “Це вам не клікбейт”, з нагоди презентації якого і відбулась дискусія.

«Пересічна людина не буде фактчекати канали, вона читає медіа, бо довіряє їм. А в умовах онлайну, коли ніхто нічого не контролює, з’являється будь-що. Журналістам, аби не публікувати ахінею, потрібно вчитуватися в дослідження, підходити до інформації комплексно. Таку відповідальність ми не можемо перекладати на суспільство, тому курси, як “Це вам не клікбейт!”, потрібні медійникам. Медіаосвіта має відбуватися через медіаконтент — edutiainment, — з такої інформальної освіти, коли ти з навколишнього середовища отримуєш знання, які фактично прилипають до тебе», — зазначив Вадим Міський.

Курс «Це вам не клікбейт!» містить три модулі:

  • «Анатомія рейтингів: соціологія для медійників». Тут розбиратимуть, як складають рейтинги та як інтерпретувати інформацію з них, не вдаючись до маніпуляцій.
  • «База соціології: знайомство з методами досліджень». Йтиметься про особливості кількісних і якісних методів досліджень та значення понять «вибірка», «похибка», «репрезентативність» у них.
  • «Неочевидна соціологія: про здоровий глузд досліджень». Йтиметься про надійність, валідність, соціологічні шкали, генералізацію, динаміку досліджень, панельні та моніторингові дані, а також правила порівняння між групами та категоріями.
  • Курс містить десять інтерактивних відеолекцій, записаних із ректором Київської школи економіки, PhD з соціології Тимофієм Бріком. Курс практично орієнтований: учасники зможуть ознайомитися з 25 актуальними медійними кейсами та навчитися на практиці виявляти помилки в медійному висвітлені даних соціології.

    Кожен модуль завершується тестуванням, склавши три, можна отримати сертифікат. Пройти курс можна за посиланням.

    Фото: EdEra

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *