Світлана Остапа: “Більше тисячі новин Суспільного за час повномасштабного вторгнення показали мовники різних країн”

Про це заступниця шефредакторки ГО “Детектор медіа”, голова наглядової ради Суспільного розповіла під час свого виступу на конференції National Media Talk, яка проходить у Києві 12–13 жовтня.

«Суспільне з початку повномасштабного вторгнення особливо тісно співпрацює з суспільними мовниками інших країн, які входять до ЄМС. Тисячу наших новин за 1,5 року показали наші колеги в різних країнах для своїх громадян. Це дуже важливо», — зазначила Світлана Остапа.

Водночас збільшується аудиторія Суспільного всередині країни, — про це свідчить кількість підписників різних соцмереж мовника.

«Я думаю, що такі політики будуть дуже здивовані, коли почують, що більше третини населення користується нашими новинами щотижня. Понад 85% наших споживачів довіряють нашим новинам. Це грандіозна цифра! У нас понад 8 млн підписок на наші канали в соцмережах. “Українське радіо” — лідер за споживанням та довірою до новин в масштабах усієї країни», — наголосила Світлана Остапа.

Панельна дискусія конференції була присвячена темі «Публічні vs приватні медіа: чи порушують державні медіа баланс медійної екосистеми демократичної держави».

Голова наглядової ради Суспільного, зокрема, зазначила, що, на її думку, державні медіа порушують баланс медійної екосистеми демократичної держави.

«Для прикладу, в усіх демократичних країнах така екосистема складається з сильного суспільного мовника, комерційних мовників, які працюють як бізнес, і невеличких локальних медіа громад. Там, де суспільні змогли побудувати редакційну і фінансову незалежність, там у країнах справжня демократія. Тобто тут є пряма залежність», — сказала вона.

Посилення і створення нових державних каналів Світлана Остапа вважає поверненням у совок. «Як і на вашій першій пресконференції з приводу запуску каналу “Дом” я говорила, що це розширення державного мовлення і повернення до совка. Тому і тоді, і зараз вважаю, що його треба закрити. А кошти, які на нього виділяються, спрямувати на посилення іномовлення. Тільки не російськомовного!» — наголосила вона.

Нагадаємо, що голова наглядової ради Суспільного мовлення Світлана Остапа під час свого виступу на конференції «Суспільне мовлення: реформа під час війни», яка проходила 4 вересня,  акцентувала увагу на питаннях недофінансування мовника на фоні виділення коштів на державні канали.

Фото: Максим Поліщук, «Детектор медіа»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *