Світлана Остапа: Саме стандарти вільних медіа сприяють створенню сильного громадянського суспільства, завдяки якому Україна вистояла.

В Україні, попри рік повномасштабної війни, збереглися вільні та плюралістичні медіа, які дотримуються журналістських стандартів. Українська журналістика за час великої війни набула нового статусу в глобальній системі медіа. Про це говорили учасники панельної дискусії до Дня журналіста, яка відбулася в «Медіацентрі Україна — Укрінформ».

Заступниця шеф-редактора «Детектора медіа» й голова наглядової ради Суспільного мовника Світлана Остапа сказала, що за цей рік українські журналісти показали, що можуть дуже швидко мобілізуватися та працювати за будь-яких умов. Крім того, українські медіа в умовах війни продовжують дотримуватись професійних стандартів.

На її думку, саме стандарти вільних медіа сприяють створенню сильного громадянського суспільства, завдяки якому Україна вистояла.

«Як би кому не хотілося замінити медіа на пропаганду або на анонімні телеграм-канали, все ж вільні і плюралістичні медіа в Україні є — і це нас відрізняє від Росії», — сказала Остапа.

Світлана Остапа переконана, що українські медіа, які дотримуються професійних стандартів, сприяють творенню сильного громадянського суспільства: «Українські медіа навіть в умовах війни продовжують відстоювати демократичні цінності і здебільшого дотримуватися журналістських стандартів. Це те, що нас відрізняє від росії. Завдяки сильному громадянському суспільству, завдяки вільним медіа Україна встояла. Ми дякуємо щодня ЗСУ, але сьогодні можна абсолютно щиро подякувати нашим журналістам».

За її словами, дуже важливо, що українські медіа долучилися до документування злочинів російських окупантів в Україні, що може допомогти згодом притягнути до відповідальності агресора.

«Бо одна справа, коли це роблять правоохоронці, інша — коли медіа. Іноді до матеріалів медіа є більша довіра, ніж до сухих фактів від органів влади, — зазначила Світлана Остапа, наголосивши, що в Україні зросла кількість воєнних кореспондентів, які своєю роботою документують воєнні злочини. — Якщо ще у 2014 році ми знали всіх воєнних кореспондентів поіменно, то зараз виросло нове покоління, яке вже стало професіоналами».

На переконання Світлани Остапи після війни на медійному ринку відбудуться наступні зміни: посилиться роль продакшену з іншими країнами для створення спільного контенту та продажу на міжнародний ринок, збільшиться допомога медіа міжнародними донорами за умов дотримання журналістських стандартів та зросте роль локальних медіа: «Під час відбудови України буде велика увага до того, як витрачаються кошти в регіонах, тому буде посилення локальних медіа».

Вона також відзначила появу за цей рік нового покоління українських військових кореспондентів, які стали вже справжніми професіоналами своєї справи.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *