Вадим Міський: “Стратегія інформбезпеки – це документ про наміри, а не акт прямої дії”

Вадим Міський

Президент Володимир Зеленський затвердив Стратегію інформаційної безпеки, яку 15 жовтня ухвалила Рада національної безпеки та оборони. Документ має на меті захист інформаційного простору від дезінформації, підвищення медіаграмотності українців, розвиток національних ЗМІ.

“Нова Стратегія інформбезпеки – це документ про наміри, а не акт прямої дії. Формулювання в ньому досить загальне, тому говорити про прямі загрози свободі слова або про запровадження цензури рано, все залежить від того, за допомогою яких інструментів та дій втілюватимуться наміри”, – каже директор програм у Детектор медіа Вадим Міський у коментарі “КП в Україні”.

Експерт зазначає, що стратегія написана в дусі попереднього схожого документа – Доктрини інформаційної безпеки, яка була затверджена за Петра Порошенка у 2017 році і яку скасували тим самим указом Зеленського, яким запровадили стратегію.

“Новий документ значно краще структурований та більш деталізований. У ньому вперше приділяють значну увагу розвитку медіаграмотності громадян, підтримці культури та національної ідентичності, інформаційній реінтеграції громадян, які проживають на окупованих територіях, правам журналістів. З мінусів стратегії можу відзначити менше конкретики щодо блокування та видалення контенту з українського сегменту інтернету. У 2017 році доктрина говорила про те, що слід законодавчо врегулювати ці механізми, але завдання не було виконане. Наразі нова стратегія пропонує лише «запровадження дієвих механізмів», тобто від наміру запровадити прозоре законодавче регулювання фактично відмовляються”, – каже Вадим Міський.

Експерт припускає, що реалізовувати стратегію будуть і надалі через санкційну політику.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *