Вадим Міський та Світлана Остапа зустрілись з послами країн G7

Посли країн G7 зустрілися з головою Наглядової ради Суспільного Мовлення, заступницею шефредакторки “Детектора медіа” Світланою Остапою та секретарем Наглядової ради і програмним директором ГО “Детектор медіа”Вадимом Міським. ,щоб обговорити роль суспільного мовника та ЗМІ під час війни. У зустрічі також взяли участь голова правління Суспільного Микола Чернотицький,  голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Світлана Остапа розповіла, що послів G7 та представників посольств цікавило, чи розвивається суспільний мовник під час війни: «Ми повідомили, що, незважаючи на значне недофінансування, Суспільне продовжує розвиватися протягом 2022-2023 років. Для 78% українців важливе існування суспільного мовлення в країні (згідно з дослідженням «Детектора медіа»), а рейтинги всіх платформ Суспільного ростуть».

Вона нагадала, що «наглядова рада ухвалила нову Стратегію розвитку Суспільного на 2023-2025 роки. На платформах Суспільного відбулася низка прем’єр документальних фільмів, радіопроєктів. Ми зробили все, що могли, для організації Євробачення-2023, яке проводила Британія від імені України».

При цьому Світлана Остапа підкреслила: «В Україні посилюється державне мовлення, відкриваються нові канали, хоча цього рудименту СРСР ми мали позбутися».

«Ми говорили з послами про необхідність підтримки реформи Суспільного, бо саме суспільне мовлення є одним з елементів демократичної України», — підсумувала голова наглядової ради Суспільного.

Вадим Міський акцентував на важливості прийняття  нової, стабільної моделі фінансування мовника, щоб уникнути інформаційних ризиків для українського суспільства.

«Кілька років тому Суспільне запропонувало нову модель фінансування, що базується на спрямуванні частини отриманої держбюджетом ренти за користування радіочастотним ресурсом до спеціального фонду держбюджету. Ця модель була проаналізована експертами Ради Європи й рекомендована до впровадження. Без імплементації сталої моделі фінансування не можна говорити, що Україна всерйоз виконує свої обіцянки перед європейськими інституціями щодо реформування медіасфери. Крім того, недофінансування Суспільного Мовлення посилює інформаційні ризики для українців, в тому числі тих, що на окупованих територіях», — розповів Вадим Міський.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *