Вадим Міський: “Важлива навичка для медіаграмотності посадовців – навчитись відрізняти якісні медіа від неякісних”

Серед пріоритетних напрямів роботи національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики на 2024 рік — сприяння підвищенню стійкості українців різних вікових категорій до маніпуляцій, навчання медіаграмотності держслужбовців та розвиток освітньої онлайн-платформи. Про це йшлося на координаційній зустрічі з питань медіаграмотності, яка відбулася в  «Укрінформі».

Під час дискусії програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський звернув увагу на те, що жертвами російської пропаганди можуть стати не лише «середньостатистичні мешканці», а й держслужбовці, освітяни, урядовці та народні депутати.

«Свіже розслідування The Washington Post щодо того, як росіяни намагалися посилити розкол між Зеленським та Залужним, демонструє, що пропаганда може бути спрямована і на найвище керівництво країни, і на журналістів, і на депутатів. А суспільство в такій операції — радше глядач. Тому працювати необхідно над підвищенням рівня медіаграмотності різних аудиторій, в тому числі тих, кого традиційно вважали елітою з кращими навичками. Російська дезінформація стала дуже комплексною та адаптивною, спирається на науку та передові технології. І ніхто з нас не є стовідсотково захищеним», — сказав Вадим Міський.

Він додав, що одним з елементів просвітництва з медіаграмотності у державному секторі має бути навчання посадовців навичок відрізняти якісні медіа від неякісних.

«Адже коли топпосадовець чи державна інституція працюють з анонімними телеграм-каналами, дають їм інтерв’ю чи діляться інсайдами, і цю інформацію недоброчесні телеграм-канали розміщують поміж своїх замовних та наклепницьких матеріалів — це підриває стійкість суспільства», — резюмував Вадим Міський.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *