Важлива не кількість журналістів в ООС, а якість контенту – Лигачова

Російська військова ескалація щодо України, яка триває від листопада минулого року, викликала підвищену цікавість іноземних медіа до нашої країни. Станом на початок лютого, за словами міністра оборони Олексія Резнікова, заяви на акредитацію до зони проведення Операції Об’єднаних сил подали близько 400 журналістів-іноземців. Побільшало й вітчизняних медійників, які хочуть потрапити до зони ООС.

Це призвело до того, що термін очікування відповідних прескарт, зокрема для іноземців, збільшився. Медіарух з цього приводу навіть випустив заяву. У ній серед іншого йдеться про те, що Україна має змінити алгоритм видавання акредитацій іноземним ЗМІ відповідно до нагальних потреб.

Водночас медійники з досвідом виїздів на передову припускають, що велика кількість представників ЗМІ в зоні ООС може заважати військовим виконувати свої обов’язки. А перевірки іноземних журналістів зумовлені, зокрема, питаннями національної безпеки.

Тож, чи можна знайти баланс між оперативним інформуванням світу про події в Україні, безпекою журналістів у зоні ООС та навантаженням на пресофіцерів через різке збільшення іноземних ЗМІ, які намагаються отримати акредитації на передову,Голова “Детектора медіа” Наталія Лигачова прокоментувала для ZMINA .

Наталія Лигачова погоджується з тим, що проблеми з акредитацією журналістів до зони ООС є. Насамперед у цьому напрямі працює мало штату, тож заяви медійників оброблюються дуже повільно, вважає вона.

“Це треба виправляти. Але ми розуміємо, що перевіряти треба всіх. Це не означає, що ми не повинні акредитувати людей, які мають якісь погляди, які відрізняються від наших, але точно не тих, хто відкрито підтримує Росію”, – переконана експертка.

До того ж незрозуміло, що мають військові на передовій робити з такою кількістю журналістів, скільки часу приділяти їм.

На її думку, пресофіцери не подужають такого обсягу роботи попри те, що на передовій їх досить. Тут має йтися про швидкість реакції та відповідей на запити, щоб людина чітко розуміла, що відбувається з її заявою, коли буде відповідь – за тиждень чи місяць. Для цього необхідний більший штат людей, вважає Лигачова.

“До того ж хтось має перерозподіляти той наплив журналістів, який відбувається зараз. Я не вважаю, що саме кількість іноземних журналістів буде визначальною для інтересів України. Краще якість інформації”, – переконана голова ГО “Детектор медіа”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *