Вплив Суспільного на Глобальному Півдні може допомогти поширювати правду про війну, — Вадим Міський

Програмний директор ГО “Детектор медіа” та секретар Наглядової ради Суспільного Вадим Міський став учасником RadioDays Asia — найбільшій міжнародній конференції радіомовників та виробників подкастів у Азійсько-Тихоокеанському регіоні, що відбулася 4-6 вересня у Куала-Лумпурі, Малайзія.

Про це повідомляє Суспільне.

Ця конференція є місцем зустрічі радіо, аудіо та подкастів, де учасники обмінюються досвідом і вивчають міжнародні медіатенденції, нові технології, діляться ідеями контенту й можливостями для гравців сфери. Зокрема цьогоріч учасники обговорювали, як аудіоконтент може відігравати важливу роль у кризових і надзвичайних ситуаціях, а також у період суспільних трансформацій.

«Ми поділилися підходами та ідеями щодо аудіоконтенту, які реалізували за час війни. Насамперед це стосувалося особливого режиму мовлення Українського Радіо, нових проєктів із протидії російській дезінформації, контенту для вразливих аудиторій, особливо дітей, а також розповіли про наш досвід у виробництві подкастів, — каже Вадим Міський, член наглядової ради Суспільного та програмний директор ГО «Детектор медіа». — Я був вражений, наскільки емоційно сприйняла аудиторія нашу українську історію та контекст, люди в залі плакали коли я демонстрував відгуки на нашу радіопередачу «Русскій фейк…» від мешканців окупованої частини Херсонщини й розповідав про подкаст «Хоробрі казки», який пояснює наймолодшим слухачам нові реалії війни. Участь у таких міжнародних подіях — це можливість привернути увагу до України та донести інформацію про наші реалії й потреби, заручитися підтримкою і партнерствами».

Учасники конференції діляться враженнями про почуте:

«Подкасти стали невіддільною частиною реакції Суспільного Мовлення на події як спосіб надання додаткового контексту та поглибленого аналізу для аудиторії. Презентація Вадима про те, як Суспільне використовує подкасти для надання критичної інформації та розваг українцям, була захопливою та натхненною. Він продемонстрував, як суспільні медіа можуть використовувати подкасти для доступу до аудиторії й надання іншого стилю контенту. Вадим зазначив, що подкасти мають додаткову важливість у світлі війни, оскільки доступ до них є по всій Україні, включно з тимчасово окупованими територіями. Це означає, що Суспільне все ще охоплює аудиторії, які зараз контролюються росіянами. Зокрема, подкаст «Русскій фейк…», який виробляється на базі аналітики “Детектора медіа” та розвінчує російську пропаганду, продемонстрував, як Суспільне виконує свою місію — надавати перевірену та достовірну інформацію для протидії дезінформації. Для мене було честю запросити Вадима виступити на Radiodays Asia, і я знаю, що аудиторія надихнулася його роботою та роботою Суспільного в цілому, яке виконує життєво важливу суспільну місію в таких складних умовах», — каже Гаррі Лок, редакційний менеджер Public Media Alliance, найбільшого об’єднання суспільних мовників світу, яке починалося колись саме з гравців Глобального Півдня — мовників країн-учасників Співдружності Націй.

Особливо важливо використовувати такі можливості для нарощення впливу Суспільного й збільшення інформаційної присутності України у країнах Глобального Півдня, переконаний Вадим Міський. «За підсумками перемовин у Куала-Лумпурі я рекомендуватиму керівництву Суспільного Мовлення долучитися до роботи Азійської мовної спілки, — каже він. — На жаль, зараз більшість національних мовників країн Азії висвітлюють війну в Україні лише крізь призму медійних “важковаговиків” цього регіону — китайського та індійського телебачення, і ми можемо відкоригувати цю оптику, додавши до новинних обмінів АМС сюжети та коментарі, записані Суспільним Мовленням України».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *