Журналістка “Детектора медіа” Ірина Семенюта: “В Росії культивують дитячу жертовність і героїзують дитячу смерть”

Журналістка «Детектора медіа» Ірина Семенюта в ефір 5 каналу розповіла про те, як росіяни «обробляють» пропагандою дітей.

«Росія під виглядом евакуації депортує наших українських дітей на свою територію та на тимчасово окуповані території України. І там ці діти попадають в інформаційний простір цієї країни. І ще є процес пришвидшеного незаконного всиновлення українських дітей росіянами. Таким чином вони українських дітей «перетворюють» на російських дітей і починають цю ідеологічну обробку. Обробку цю починають змалечку, починаючи від молодшого до шкільного. Ми можемо бачити різні патріотичні заходи в дитячих садках, коли дітей виставляють буквою «З». Або так звані патріотичні акції, коли діти пишуть листи військовим в зону так званої СВО і так далі. І це доводиться робити і існувати в цьому інформаційному просторі і нашим українським дітям, які зараз знаходяться на території Росії», – розповідає Ірина Семенюта.

Журналістка зазначає, що є чимало організацій, які поширюють пропаганду на школярів та підлітків, «запаковуючи» це як збереження історичної пам’яті.

«Ми помітили, що діяльність цих організацій також спрямована на культивацію дитячої жертовності і дитячої смерті. Наприклад, ми знайшли таку організацію, як Марш пам’яті юних, яка отримує щороку з 2018 року президентські гранти і отримує приблизно з 1 мільйона до 4 мільйонів рублів щороку. Вони проводять вечори пам’яті серед дітей, беруть участь в безсмертному полку і так далі. Тобто, створюють різні презентації про пам’ять дітей, які загинули під час Другої світової війни. І тут важливо звернути увагу на те, як саме вони говорять про це. Тут не просто пам’ять серед дітей, а саме героїзація і ідеалізація їх смерті. Тобто, вони не кажуть, що це трагедія, а вони користуються лозунгом «пам’ятаємо, пишаємося і наслідуємо», – каже Ірина Семенюта.

Вона наголошує на важливості розуміння слова «наслідувати». І розповідає, що часто звучать історії то про 14-річного хлопчика, який загинув під час бойового завдання, підірвався на міні, то про дівчинку, яка під час бойового завдання була розстріляна і так далі. При цьому не акцентується увага на тому, що ці діти взагалі не мали брати участь у бойових завданнях. Головне – просувати меседж «Померти за родіну» – бо це начебто гідно, те, чим можна пишатися.

«Ці меседжі – це калька на російську пропаганду, її продовження, але з додатком православ’я. Якщо під час Радянського Союзу релігія була заборонена, то зараз навпаки, і йде бонусом до пропаганди. Росіяни перейняли багато радянських методів наприклад, та ж депортація, яку Радянський Союз використовував щодо і кримсько-татарського народу, і народів Балтики, то зараз вони ці методи використовують в нашій ситуації щодо українських дітей. Діти потрапляють на російську територію, там вони обробляються ідеологічно, і потім дорослій людині, яка більшість життя прожила в цих наративах, дуже важко якось донести іншу сторону цієї ситуації», – каже Ірина Семенюта.

Повну розмову слухайте у відео:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *