Аналітичний звіт «Оцінка потреб журналістів у поглибленні знань та навичок для проведення якісних журналістських розслідувань»

ГО «Детектор медіа» вивчила потреби українських журналістів-розслідувачів у навчанні. Дослідження здійснювалося через виявлення наявних знань і навичок із технології проведення журналістських розслідувань серед медіапрофесіоналів, які займаються або планують займатися журналістськими розслідуваннями. Інформація, котру було отримано в результаті проведення дослідження, допоможе у створенні навчального відеокурсу з розслідувальної журналістики.
В рамках дослідження було опитано як журналістів, які займаються  або планують займатись журналістськими розслідуваннями (всього – 68), так і медіатренерів (12), які навчають розслідувальній журналістиці.  Для проведення дослідження використано два методи:

  • онлайн-опитування журналістів через веб-платформу SurveyMonkey. Журналістам було запропоновано оцінити рівень своїх компетенцій за п’ятьма тематичними блоками, а також вказати теми, які вони вважають обов’язковими для включення e відеокурс з розслідувальної журналістики.
  • глибинні телефонні інтерв’ю з тренерами із розслідувальної журналістики. Тренерів запитували про стан розвитку розслідувальної журналістики й просили оцінити рівень компетенцій українських розслідувачів за тими самими тематичними блоками.

Авторка аналітичного звіту – Ірина Негрєєва, незалежний консультант із моніторингу та оцінки програм, аналітик, медіаексперт. Головний консультант проекту – Олег Хоменок, член ради директорів Глобальної мережі журна- лістів-розслідувачів, тренер та автор підручників із розслідувальної журналістики.

Завантажити звіт із результатами можна тут. 

 Проект «Інноваційні інструменти для підтримки розслідувальної журналістики в Україні»  здійснюється за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *