Ангеліна Ломакіна на Львівському медіафорумі розповіла про медіаграмотність у Тік-Току

Дискусія про розвиток критичного мислення через блоггінг, гумор та медіа з очевидною назвою «Як розвивати критичне мислення в аудиторії» на Львівському медіафорумі зібрала аншлаг. Бажаючі послухати стояли та сиділи в проході та в дверях зали.

Учасницею дискусії була, зокрема, й Тік-Ток редакторка та влогерка ГО «Детектор медіа» Ангеліна Ломакіна.

Наводимо найяскравіші цитати спікерів дискусії:

Ангеліна Ломакіна, Детектор медіа:

  • У часи пандемії Тік-Ток став дуже популярним. Люди потребували спілкування, знімали відео, і цей контент був трушним. Ти можеш бути там справжнім, без вилизаних постів, що притаманно іншим соцмережам. Ми в Детекторі медіа вирішили, що будемо там говорити легко про серйозні речі. І це спрацювало.
  • У Тік-Тоці нереально існувати з менторським тоном, бо ти банально не будеш залітати в «рекомендоване». Ти маєш лише 15 секунд, аби захопити увагу. Це має бути лаконічно, без води і патетики.

Ілона Довгань, НВ:

  • До телебачення найнижчий рівень довіри, але реклама там все одно коштує найдорожче.
  • Ми живемо в інформаційній бульбашці, але реальність інша. Роботи з критичним мисленням людей – ще непочатий край.
  • У подкастах маємо говорити такою ж мовою, якою розмовляють люди на каві, наприклад. Це має бути, як фейсбук-стрічка, яку ми гортаємо. Важливо не говорити по-менторськи.

Артем Албул, блогер:

  • Нема нічого дивного, що люди довіряють блогерам більше, аніж своїм близьким. Є такий ефект, що блогер ніби стає твоїм хорошим знайомим.
  • Нема сенсу просто робити відео про критичне мислення. Це нікому не цікаво. Люди глянуть і далі підуть читати гороскопи. Краще взяти конкретний міф і покроково показати, як ми його руйнуємо, як самі дізналися і здивувалися. Я підходжу до цього з практичної сторони і саме так у своєму блозі доношу теми з інформаційної гігієни.
Артем Албул, Ілона Довгань, Ангеліна Ломакіна (зліва направо)

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *