Булінг, полонина, реформи і українська мова на Луганщині: 8 робіт майбутніх зірок відеоблогінгу

Підсумки навчального проєкту ГО «Детектор медіа» для відеоблогерів-початківців.

Екологія та освіта, проблеми рідного міста та вживання української мови на його вулицях, психологія і булінг у школі — теми, обрані слухачами відеоблогерської школи «Детектора медіа» для своїх дебютних робіт. До навчальних груп були відібрані молоді відеоблогери-початківці:

а також підлітки-дебютанти з різних регіонів України:

Пропонуємо переглянути кілька цікавих робіт, створених учасниками проєкту.

Марія Голуб із Черкас розмірковує про проблеми психологічного рабства та людську самоідентифікацію, з’ясовуючи, чому українцям так важко даються реформи:

Дмитро Семенюк із Кропивницького розповідає про сходження на чорногірську полонину Смотрич. Окрім практичних порад для туристів — як іти горами в дощ, ставити намет у перший сніг тощо, — автор говорить про сміття та відповідальний туризм:

Михайло Корольов із Старобільська на Луганщині з’ясовує, що знають його земляки про міський бюджет. Їхні уявлення він порівнює з інформацією на сайті міської ради:

Олег Христан із Івано-Франківська розповідає, що таке шкільний булінг:

Інна Тарасенко з Харкова розмірковує про те, як потрібно оцінювати освітню реформу в Україні. Чому оцінки в школі негативно впливають на учнів? Чим погано виховувати дитину-перфекціоніста? Як долати дитячий стрес від школи і звідки він береться? Як освітня реформа може допомогти розв’язати ці проблеми:

Максим Жуков із Сєвєродонецька з’ясовує, як виглядає освітня реформа з погляду пересічного небайдужого українського піділітка:

Михайло Шум із Слов’янська розповідає про поспішні ремонти, проведені перед парламентськими виборами в його місті:

Анна Ганага із Старобільська пройшла з диктофоном громадськими місцями, в яких за законом повинна панувати державна мова. А в Києві їй відмовили в обслуговуванні:

Trainings for emerging video bloggers — другий навчальний проект Школи якісних медіа, освітньо-тренінгового підрозділу «Детектора медіа». На участь у проекті надійшло 310 заявок, із яких організатори відібрали дві групи по 15 слухачів. Дехто з учасників уже має досвід ведення відеоблогів, інші займаються журналістикою чи громадською діяльністю. Перша п’ятиденна сесія — для молодшої (16–21 рік) групи — відбулась у травні, а старша група (22–35) — у червні.

По завершенні тренінгу учасники почали втілювати отримані знання на практиці: кожен створив і почав наповнювати свій канал на Youtube. Протягом трьох місяців із ними працювали ментори: сертифікований компанією Google спеціаліст з розвитку YouTube каналів, відеореклами та керуванням контенту, автор каналу «Як знімати відео» Кирило Євсеєв та викладач УКУ, засновник відеостудії «Передова» Андрій Приймаченко. Однією з ключових тем для слухачів курсу стали реформи.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *