«Детектор медіа» долучився до написання радіодиктанту національної єдності

Радіодиктант в цьому році писали програмний директор «Детектора медіа» Вадим Міський та Ольга Жук, журналістка сайту «Суспільне. Детектор медіа».

«Атмосфера неймовірна! Щороку сотні тисяч людей по всьому світу з завмиранням серця слухають Українське радіо і думають, як правильно записати українські слова. Радіодиктант національної єдності — це наймасовіша на сьогодні акція українського суспільного мовника, яка об’єднує українців. Раніше треба було довго чекати, а сьогодні вже за 15 хвилин можна самостійно перевірити результат. Я зробив дві помилки, тож подарунок не отримаю. Але позитивні емоції та відчуття єдності з українцями по всьому світу — вже ніхто не відбере», – каже Вадим Міський, який разом із багатьма іншими медійниками, політиками та громадськими діячами писав радіодиктант у приміщенні Національної бібліотеки імені Вернадського.

Вадим Міський під час написання радіодиктанту національної єдності

Ольга Жук пише диктант вже кілька років поспіль. «У 2018 році це стало сімейною традицією, коли я однією рукою писала диктант, а іншою – забавляла свого піврічного синочка. Разом ми написали диктант без жодної помилки. О, скажу вам, це дуже круте відчуття і привід для радості та гордості на цілий рік», – каже журналістка, яка, до речі, увійшла минулоріч до числа переможців радіодиктанту національної єдності.

Журналістка Ольга Жук писала радіодиктант разом із сином

«Сьогодні ми знову писали диктант разом, точніше я писала, а син спав у мене на руках. Шанси на перемогу розбилися уже в назві диктанту, де я зробила дві пунктуаційні помилки. У самому тексті для мене стало сюрпризом тире ось тут: «Нині ж – ера цифрових технологій». Я була впевнена, що там достатньо коми. Думаю, враховуючи моє шкутильгання у пунктуації, на тверду «четвірку» витягнула. До слова, мені сподобалися нові правила написання диктанту, коли є 15 хвилин, щоб відправити текст в електронному варіанті, а після цього Олександр Авраменко в прямому ефірі коментує весь текст. Як він сказав в програмі «РадіоДень», нові правила ввели для того, щоб свято завершилося у цей же день. І це прекрасно!», – додає Ольга Жук.

Ось так написала радіодиктант Ольга Жук

Нагадаємо, сьогодні, 8 листопада, о 11:20 відбувся ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності, який організовувала Національна суспільна телерадіокомпанія України. Текст можна було сфотографувати чи відсканувати і надіслати протягом 15 хвилин, з 11:45 до 12:00. О 12:00 текст радіодиктанту опублікували. Всі роботи, які були надіслані до 12:00 в електронному варіанті, будуть розглянуті упродовж 10 днів.  Автори диктантів, написаних без помилок, отримають заохочувальні призи.

Результати перевірки оголосять у програмі «РадіоДень» 18 листопада, також їх опублікують на сайті ukr.radio.

«Українське радіо» оголосило конкурс на найкращі твори про написання диктанту. Для цього до 11 листопада, упродовж трьох днів, потрібно надіслати листом розповідь про те, як ви написали цьогорічний диктант, як дізналися про це і чи підтримуєте цю акцію. До розповіді потрібно додати текст радіодиктанту, на конверті написати «На конкурс». Адреса, за якою приймають листи, незмінна: Київ, 01001, вул. Хрещатик, буд. 26, UA: Українське радіо. Автори десяти найкращих творів отримають заохочувальні призи. Результати цього конкурсу оголосять 25 листопада.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *