Експерти ГО «Детектор медіа» взяли участь у зустрічі щодо перспектив Суспільного

Експертна зустріч з питань реформування Суспільного мовлення відбулась 11 липня в офісі Ради Європи. Ініціювала зустріч редакторка сайту «Суспільне мовлення», голова Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Світлана Остапа. В обговоренні взяли участь представники Офісу Президента України, ПАТ «НСТУ», Ради Європи, Представництва Європейського Союзу, Агентства США з Міжнародного Розвитку та громадянського суспільства.

Під час зустрічі обговорили різні аспекти діяльності суспільного мовника: від успіхів до фінансування. Зустріч завершили на позитивній ноті, з надією на стовідсоткове фінансування Суспільного у 2020 році з державного бюджету.

Про це наприкінці зустрічі зазначив Кирило Тимошенко, заступник керівника Офісу Президента України. Однак зауважив:  надаючи фінансування,  тепер будуть ще ретельніше моніторити ефективність витрачання коштів Суспільним мовником і бажають отримати чітку стратегію СМ з плановими показниками роботи на найближчий рік.

Зураб Аласанія, голова правління ПАТ «НСТУ», розповів про досягнення Суспільного мовника: оптимізацію штату, зміни в контенті, успішні проекти.  Поговорили про виклики перед Суспільним мовником, які озвучила Світлана Остапа. В їх числі негатив, успадкований від державного мовлення, велика кількість зайвих приміщень, що потребує утримання тощо.

Зураб Аласанія презентує досягнення суспільного мовника

Однак значним викликом і перепоною для реалізації багатьох планів, як зауважили присутні, є недофінансування НСТУ.

Мортен Енберг, Голова Офісу Ради Європи в Україні , презентував звіт Ради Європи щодо системи фінансування українського суспільного мовника у світлі стандартів Ради Європи.

Вадим Міський, програмний директор ГО «Детектор медіа», секретар Наглядової ради ПАТ «НСТУ» розповів про пропоновану модель фінансування і чому чинна модель не відповідає міжнародним стандартам.

Перевагами пропонованої моделі фінансування, за словами Вадима Міського, є наступні аспекти:
✔ Не вводиться новий податок.
✔ Обсяг гарантованого фінансування зменшиться, зате гарантія стане надійнішою.
✔ Нині радіочастотна рента є надходженням у Загальний фонд Держбюджету і не має цільового отримувача.
✔ Налагоджена система адміністрування.

Справа наліво: Вадим Міський, Зураб Аласанія, Світлана Остапа, Галина Смірнова, Мортен Енберг

Зрештою представники Офісу Президента підтримали ідею зміни моделі фінансування на базі ренти плати (збору) за користування радіочастотним ресурсом України.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *