Фахівці Кремля могли отримати доступ до механізмів TikTok – Ангеліна Ломакіна

Шведські діти бояться війни з Росією через вірусний ролик в TikTok, де під російських реп дітей лякають ядерним бомбардуванням. Якщо тривожний контент вигідний Кремлю – чи можна цілеспрямовано обрати дітей та молодь, які мешкають у Швеції? Про це Ангеліна Ломакіна, TikTok редакторка видання «Детектор медіа», розповіла в коментарі “Радіо Свобода”.

«У TikTok є внутрішні механізми таргетування та механізми збору інформації про аудиторію, її інтереси: скільки часу люди проводять на певному відео, що вони лайкають. У такий спосіб формується стрічка рекомендацій. І, можливо, потенційно, спецслужби Кремля, які розповсюджують пропаганду, отримали доступ до цих механізмів і змогли зібрати якусь аналітику про інтереси та про те, як виглядає аудиторія, наприклад, шведських підлітків, і як можна потенційно створювати контент та вести свої акаунти. щоб потім на них таргетуватися. Такий варіант, найімовірніше, можливий», – припускає Ангеліна Ломакіна.

Чи можна визначити, де географічно розташований автор відео?

Ангеліна Ломакіна зазначає: коли автор вперше реєструється, то його відео насамперед таргетуються на людей, які розташовані поруч. А коли відео стане популярним, його побачать мешканці інших міст та країн. Тобто автори відео для Швеції мають знаходитися на території Швеції.

“Є різні теорії, коли люди показують, що за допомогою VPN і SIM-карти, за ідеєю, можна таргетуватися на людей з інших країн. Я особисто спробувала це заради експерименту – у мене не вийшло. Можливо, це мають бути якісь складніші механізми приховування інформації про свою геолокацію”, – ділиться досвідом Ангеліна.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *