Галина Петренко про канал «Дім»: авторські права, піар та потенційний конфлікт

Директорка ГО «Детектор медіа» і членкиня Незалежної медійного ради Галина Петренко прокоментувала тези щодо концепції роботи телеканалу «Дім», орієнтованого на тимчасово окуповані території, для російської редакції “Крим.Реалії”.

«Головним для мене було, що мовлення буде будуватися на тому, що чотири провідні українські медіа-групи поставлятимуть йому майже безкоштовно свій контент: таким чином вийде 23 години розважального контенту і годину новин. Тобто ідея в тому, що люди будуть дивитися розважальні програми і заодно проукраїнські новини. Було також сказано, що через два роки мовник відмовиться від запозиченого контенту і зможе забезпечувати себе 24 годинами власного виробництва. Концепція передбачає, що вже тоді, коли зникнуть проблеми з авторськими правами, телеканал зможе вийти на супутник і в кабельні мережі по всьому світу. Але в той же час виявляється, що існування «Будинку» не скасовує існування окремого іномовлення, на яке теж є якісь плани – як я зрозуміла, на базі «Укрінформу», – каже медіаекспертка.

Галина Петренко відзначає, що поки точно не відомо, хто саме буде керувати телеканалом «Дім» після конкурсу на посаду директора і які редактори та провідні очолять інформаційне мовлення.

«Чи можемо зробити поправку на те, що телеканал ще запускається. У мене є питання в аспекті громадського контролю, оскільки через авторські права «Дім» можна буде дивитися на неокупованих територіях України. Нехай ми це приймаємо, але програму передач, мені здається, можна було і оприлюднити – її досі ніхто не знає. Новин поки також ніхто не бачив, але я сподіваюся, що ми зможемо подивитися їх в Інтернеті, щоб проконтролювати, про що там розповідають. Те, що вчора (2 березня) назвали концепцією телеканалу, складно так назвати: ми побачили лише логотип, без графічного оформлення, без ключового списку менеджерів і так далі. Нам пояснили, що все це в процесі підготовки. У такій ситуації дуже складно давати оцінку новому каналу. Насправді тут закладений потенційний конфлікт: щось позитивне про Україну – це буде щось позитивне про владу», – наголосила Галина Петренко.

Галина Петренко також висловила надію на те, що телеканал «Дім» не перетвориться в інструмент піару партії «Слуга народу» і зможе надати майданчик для різних політичних сил.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *