Галина Петренко: «Про «темники» говорити ще рано, але тривожні “дзвіночки” вже є»

Директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко у коментарі «Громадському» зауважила, що не має значення, хто звернувся щодо розміщення піар-фільму ОПУ на телеканалах. Головне – усі телеканали дослухались до такого «прохання».

«Відносини між комерційними мовниками, їхніми власниками та Офісом президента системно вибудовуються так, що подібного прохання достатньо, щоб воно стало таким, від якого не можна відмовитися», — каже Галина Петренко.

Директорка ГО «Детектор медіа» каже, що цей «спецпроєкт» — піарний фільм Офісу президента. І додає, що це вже вдруге центральні телеканали одночасно видали в ефір те, що їх «попросили». До того був власне святковий концерт до Дня Незалежності, хоча самі телеканали прагнули показувати щось своє.

«Показ такого фільму одночасно всіма суперечить логіці конкуренції комерційних мовників між собою. Про «темники» ще говорити рано. Ми говоримо про один концерт і один фільм. Поки що не йдеться про щоденні рекомендації, що висвітлювати», — вважає Галина Петренко.

Разом із тим вона додає, що показ піарного фільму супроводжується замовчуванням телеканалами негативних для президентської команди історій. Зокрема, згадує такі інформаційні приводи, як матеріал CNN про вагнерівців та бійку нардепа-«слуги» Миколи Тищенка зі своїм колишнім колегою Гео Леросом через критичні вислови того на адресу Зеленського.

«Така кількість випадків, коли мовники замовчували щось невигідне для Офісу президента, — тривожна», — підсумовує Петренко.

Нагадаємо, 24 вересня Офіс президента анонсував показ спецпроєкту «30 років незалежності. За лаштунками», одразу ж фільм почав виходити в етері національних телеканалів. Фільми показали ICTV, «Інтер», «Україна 24», «Дом», «1+1» і «Україна» та «UA: Перший». Фільм мав рейтингові показники, нижчі за середні на всіх каналах, які його показали.

Медіаексперти припускають, що національні телеканали «добровільно-примусово» продемонстрували фільм, який є піар-проєктом Офісу президента.

За інформацією джерел «Детектора медіа», до телеканалів із проханням продемонструвати цей фільм зверталася генеральна директорка Директорату з питань інформаційної політики Офісу президента Ірина Побєдоносцева. У коментарі «Бабелю» Ірина Побєдоносцева сказала, що «30 років незалежності. За лаштунками» не був фільмом в чистому вигляді, а скоріше «спецпроєктом», який запропонували каналам для показу на безоплатній основі для того, щоб мільйони глядачів мали змогу згадати історичну дату.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *