ГО «Детектор медіа» презентувала результати дослідження «Портрет глядача українського кіно в кінотеатрі»

30 жовтня  директорка громадської організації «Детектор медіа» Галина Петренко та менеджер проєктів Київського міжнародного інституту соціології Олександр Бевзюк-Волошин презентували результати соціологічного дослідження про те, як українці дивляться українське кіно в кінотеатрах.

Опитування було проведено на замовлення ГО «Детектор медіа» за підтримки Українського культурного фонду Київським міжнародним інститутом соціології у співпраці з Центром «Соціальні індикатори».

В дослідженні  взяли участь 2004 респондентів із Києва, Харкова, Одеси та Львова. Запитання їм ставили в кінотеатрах після закінчення сеансу українського фільму.

Аналітичну записку за результатами дослідження можна завантажити тут.

Проект мав на меті компенсувати брак знань про стан справ та перспективи розвитку такого сектору культури як кіно шляхом проведення вивчення аудиторії даного сектору. Ціль проекту отримати аналітичні дані, які стали б підґрунтям для вироблення культурних політик на національному та регіональному
рівнях; згенерувати нові знання про споживачів українського кіно та стан розвитку кіноринку в Україні.

Серед основних результатів дослідження:

  • 28,1% респондентів відповіли, що зазвичай купують квитки в кінотеатрі рідше, ніж раз на кілька місяців, 27% розповіли, що ходять у кіно раз на місяць, ще 23,2% сказали, що дивляться кіно в кінотеатрах раз на кілька місяців.
  • 50,2% опитуваних купують квитки на українські стрічки рідше, ніж один раз на місяць, 26% – один раз на кілька місяців, ще 15,2% – раз на місяць. Лише 6,8% респондентів розповіли, що ходять в кіно на українські фільми кілька разів на місяць, ще 0,5%  –  раз на тиждень.
  • 80% респондентів сказали, що їм нічого не заважає купувати квитки на українські фільми; 19,1% зізналися, що мають причини цього не робити.
  • Серед тих, у кого є причини не купувати квитки на українські фільми, 27% причиною назвали низьку якість фільмів, у 18,3% не вистачає коштів на купівлю квитка, 14,7% респондентів бракує часу.
  • 21,6% чекають на вихід стрічки Валентина Васяновича «Атлантида», 21,3% – «Мавка. Лісова пісня», 18,6% – «Довбуш».
  • 40,3% респондентів надають перевагу комедіям, 31,2% – мелодрамам, 25,1% – ігровим фільмам про історичні події.

«Я сподіваюся, що ця інформація буде сприйнята нашими митцями, вони зроблять із неї висновки і братимуть до уваги потреби свого глядача, працюватимуть із аудиторією», – сказала Наталія Байдан, СЕО мережі кінотеатрів «Планета кіно» під час презентації дослідження.

Опитування тривало з 27 серпня по 18 жовтня 2020 року в кінотеатрах чотирьох міст України (Київ, Одеса, Львів, Харків) серед глядачів українського кіно. Було опитано 2004 респонденти.

Аналітичну записку за результатами дослідження можна завантажити тут.

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатися з думкою авторів.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики й визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Фото: Максим Поліщук

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *