«Гордон брав інтерв’ю дистанційно і в даному випадку норм закону не порушив», — Світлана Остапа

Чому Національна рада з питань телебачення і радіомовлення та Комісія з журналістської етики не можуть висунути претензії до Дмитра Гордона з приводу його інтерв’ю з колишнім «прокурором Криму» Наталією Поклонською — пояснювала в коментарях Укрінформ і Радіо Свобода заступниця шеф-редактора «Детектор медіа», членкиня Комісії з журналістської етики Світлана Остапа.

«Гордон брав інтерв’ю дистанційно, тобто виконав свою журналістську роботу, і в даному випадку якихось норм закону не порушив. Якби він брав інтерв’ю очно, то були би питання, оскільки Поклонська перебуває у розшуку, проти неї порушено кілька проваджень, зокрема щодо посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та державної зради. По-друге, це відеоінтерв’ю розміщене на YouTube, а він українським законодавством жодним чином не регулюється. Якби це було на телеканалі, то Нацрада могла б реагувати на скарги глядачів, перевіривши, чи немає порушень українського законодавства з боку телекомпанії Щодо Комісії з журналістської етики, вона теж не може мати претензій, я не бачу, щоб Гордон в даній ситуації порушив Кодекс журналістської етики», — коментує Світлана Остапа Укрінформу.

Водночас заступниця шеф-редактора «Детектор медіа» не виключила, що юристи, уважно переглянувши інтерв’ю, можуть у ньому «щось знайти», але на її думку, антиукраїнських закликів з боку Гордона у ньому немає.

«Гордон весь час виправдовує і Революцію гідності, коли Поклонська каже, що це переворот. Він наголошує на анексії Криму – що вона була незаконна, що референдум був незаконний, як і все, що нині там відбувається», — зазначила експертка.

Остапа нагадала, що в історії були випадки, коли журналісти брали інтерв’ю, зокрема, у військових злочинців. Тобто, журналісти виконують свою роботу, намагаючись отримати інформацію з перших вуст.

«Думаю, те, що вона [Наталія Поклонська] наговорила, стане у нагоді українським слідчим, які будуть розслідувати провадження, що порушені проти неї. Я дивилася інтерв’ю і бачила, що Гордон ставив гострі запитання, хоча й поводився часто панібратськи: називав її – «Наташа», а вона його – «Діма», — наводить коментар Світлани Остапи Радіо Свобода.

Фото — Гордон.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *