«Ідеальний шторм», придбані телеканали та меседжі в Телеграм-каналах – Галина Петренко про дезінформаційні загрози

Про загрози пропаганди в медійному просторі, які демонструють моніторинги ГО «Детектор медіа» розповідала директорка організації Галина Петренко під час дискусії «Останні тенденції гібридної агресії РФ проти України: вектори дезінформації на фоні воєнної загрози», що пройшла в Укрінформі.

Фокуси пропаганди в Телеграм-каналах

Якщо говорити про проросійський сегмент Телеграм-каналів, які є затятими розповсюджувачами дезінформації, то в квітні і у листопаді там домінували зовсім різні теми. У квітні, коли була чергова військова ескалація, то там домінувала повідомлення про те, що от-от станеться війна між Росією і Україною, і, оскільки, начебто, напасти збирається саме Україна, то Росія готується давати відсіч і захищатись. Зараз в цьому сегменті про війну нема нічого. Протягом останнього тижня головний фокус на тому, що Захід начебто «зливає» Зеленського і що Захід використовує Україну як випробувальний полігон для фармкомпаній і випробуванні вакцин від коронавірусу.

Мураєв – новий «Медведчук»

Спробуйте впізнати цитату: «Вы уверены, что международные организации не стали инструментами в руках тех, кто под благовидными намерениями защищает свое богатство и ведёт борьбу с ростом населения на планете? Возможно, это и есть истинная причина системного геноцида, развязанного против человечества». Це цитата Євгенія Мураєв з його нової, абсолютно ксенофобської програми на каналі «Наш». Але, на хвилиночку, це національний канал, з національним покриттям. Мабуть, такими висловлюваннями Мураєв хоче зарекомендувати себе перед Кремлем як «нового Медведчука».

Шуфрич скуповує телеканали

Ще одна важлива тенденція у медіапросторі: нам не варто спускати очей з Нестора Шуфрича, який за останніх кілька місяців скупив вже два національних канали. Це «Перший незалежний», яким наче володіли журналісти каналів Медведчука, і «UkrLive», який транслює програми вищезгаданого «Першого незалежного» і намагається його публічно спозиціонувати як свій продакшн. Ми маємо розуміти, що обидва канали мають супутникові ліцензії, розбудували своє розповсюдження в кабельній мережі, тому будуть мати змогу охопити значну аудиторію Крім того, Нестор Шуфрич очолює парламентський комітет з свободи і слова і може просувати свої інтереси, захищаючи свої канали і канали Медведчука, не лише в українських умовах, але і міжнародним партнерам на інтернаціональних нетворкінгових зустрічах.

«Війна» між Зеленським та Ахметовим

Варто зважати і на потужну «війну» між Ахметовим і Зеленський. Канали Ахметова цілеспрямовано працюють на пониження рейтингу Зеленського, і вже навіть були меседжі про дострокової парламентські та президентські вибори. На фоні зовнішньополітичних і внутрішньополітичних факторів їхнє протистояння може скластись в «ідеальний шторм» і стати небезпечною ситуацією для України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *