“Ігнорувати вплив Медведчука зараз не можна” – Галина Петренко

Ху із містер Медведчук? Про це директорка ГО “Детектор медіа” Галина Петренко спілкувалась в ефірі програми “Нині вже” на Громадському.

Основні тези бесіди від Галини Петренко:

“Попри те, що зараз діє закон про медіавласність, він виписаний таким чином, що телеканали можуть показувати номінальних,а не реальних власників. І за це вони не матимуть жодних санкцій”

“Проросійські меседжі на каналах Медведчука дуже помітні. Редакційна політика на каналах змінювалась одразу, щойно змінювалась власність. Ми в громадському секторі випрацьовували з юристом шляхи, як цьому можна протидіяти. У президента та влади є свої варіанти протидії, але вони наразі їх не хочуть публічно озвучувати, щоб “не попереджувати ту сторону”. Думаю, до ситуації треба підійти з гумором і йти американським шляхом, коли вони ніяк не могли посадити Аль Капоне, аж доки не закрили його за несплату податків. Треба шукати гроші, за які фінансуються ці канали”.

“Ми зараз багато говоримо про реванш. Але я не вірю в те, що вс іпроросійські сили готові “лягти під Медведчука”. Тут також буде велика конкуренція за можливості вести перемовини з Росією. І велике значення мають медіаактиви цих сил. А ми допомагаємо Медведчукові, позиціонуючи, що він “номер один”. Я багато думала про те, чи ми самі не створюємо піар пану Медведчуку, тому що він був в такому собі політичному забутті і зараз набув величезних форм. Наша увага його підживлювала, але його вплив наразі вже ігнорувати не можна”.

“Багато говорили про те, що президент Порошенко будував свою передвиборчу стратегію на тому, що хотів, аби в другий тур попали політики з яскравою проросійською риторикою, бо він тоді дуже чітко відпозиціоновувався на їх фоні. Це був його політичний цинізм, який ще й не спрацював, на жаль”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *