ІМІ та «Детектор медіа» запустили додаток для роботи журналістів під час виборів

ГО «Детектор медіа» спільно з громадською організацією Інститут масової інформації (ІМІ) розробили та запустили мобільний додаток для роботи журналістів під час виборів.

Додаток «ЗМІя» створений для полегшення роботи медійників під час виборів та містить необхідну інформацію щодо прав журналістів, їх безпеки, законодавчої бази та особливостей висвітлення виборів в ЗМІ.

«ЗМІю» можна безкоштовно завантажувати з Google Play на мобільні гаджети, які працюють на ОС Android.

 

В основі додатка – посібник «ЗМІ та вибори. Саморегуляція, безпека, закони», розроблений експертами «Детектора медіа» та ІМІ.

В посібнику детально описані практичні і специфічні питання, які ставить перед журналістом передвиборча тематика з точки зору дотримання стандартів професії (попри те, що стандарти є універсальними, незалежно від тематики, що її висвітлює журналіст). Автори розглядають всі основні планові події виборчого процесу – як президентського, так і парламентського, а також події непланові, але цілком ймовірні.

Окремий розділ видання присвячено рекомендаціям з безпеки журналіста: від поведінки у натовпі до того, як уникнути електронного стеження.

У мобільному додатку описаний алгоритм дій журналіста у випадку порушень його прав та зразок заяви до поліції про перешкоджання журналістській діяльності. Також, за допомогою спеціальної форми, можна повідомити про порушення прав журналістів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *