“Законодавчо треба перекрити змогу фінансування медіа в Україні через РФ” – Наталія Лигачова

Голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова та аналітик Atlantic Council Андерс Аслунд говорили про перерозподіл впливу в українському телевізійному просторі та вплив Медведчука в програмі Віталія Портникова на Радіо Свобода.

Голова громадської організації та шефредакторка однойменного сайту «Детектор медіа» Наталя Лигачова зауважила, що юрист «Детектора медіа» готує офіційну заяву щодо ситуації довкола телеканалу ZIK до Служби безпеки України і в деякі інші органи.

«Вона навіть сама (Служба безпеки України – прим. ред) пише, що поки за українським законодавством досить складно знайти якісь підстави, це законодавство не передбачає настільки хорошого захисту для інформаційної національної безпеки країни, яка могла б вирішувати такі ситуації, як з Медведчуком», – уточнила журналістка.

Наталя Лігачова також наголосила на необхідності законодавчих змін, щоб фінансування медіа в Україні не йшло через РФ.

«Оптимальний шлях – це гроші, фінанси. Цим повинні займатися відповідні органи, і треба законодавчо змінювати ситуацію, щоб фінансування чого-небудь медійного в Україні не йшло через країну-агресора. На жаль, я дуже сумніваюся, що у нинішньої влади вистачить для цього політичної волі», – резюмувала вона.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський 10 липня заявив, що не дозволить Віктору Медведчуку монополізувати українське телебачення.

Тим часом, команда Адміністрації президента Володимира Зеленського розробляє пакет законопроектів щодо медіаіндустрії. Про це в коментарі «Детектору медіа» розповів заступник глави Адміністрації президента Кирило Тимошенко.

Як писав «Детектор медіа», 14 червня стало відомо, що новим власником каналу ZIK став соратник Віктора Медведчука – Тарас Козак. Він об’єднав три свої інформаційні телеканали – «112 Україна», NewsOne і ZIK – у медіахолдинг «Новини», який очолив Олексій Семенов (колишній керівник телеканалів «112 Україна», NewsOne і Прямого каналу).

7 липня український телеканал NewsOne та російський державний канал «Россия 24» анонсували на 12 липня спільний телеміст під назвою «Надо поговорить».

Українські політики закликали РНБО та Володимира Зеленськоговідреагувати на проведення телемосту каналами російським каналом та NewsOne. Президент України Володимир Зеленський розкритикував проведення телемосту «Надо поговорить», назвавши його піарходом перед виборами.

8 липня телеканал NewsOne скасував проведення анонсованого на 12 липня телемосту з російським каналом.  Увечері 8 липня РНБО дала доручення СБУ та Нацполіції через анонсований телеміст NewsOne з російським каналом, але деталі не розголошують через таємність.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *