«Коли обіцяють, але не кажуть, як це зробити – це популізм» – Наталія Лигачова

Наталія Лигачова, медіаекспертка, шеф-редакторка та голова ГО “Детектор медіа”, поспілкувалась з журналістом проекту “Випробуй себе вибором” про політичний популізм.

Журналіст: Як пересічному громадянину визначити, що є популізмом в контексті політичних обіцянок?

Наталія Лигачова: Якщо у вас сьогодні погано, а вам обіцяють, що прийдемо до влади і одразу зробимо вам добре – то це популізм, бо так не буває, щоб все змінилось одразу. Треба, щоб розповідали, яким чином будуть здійснені зміни, і щоб ви розуміли, наскільки ці обіцянки відповідають дійсності. Крім того, якщо ви бачите лише обіцянки політика і поруч немає коментарів експертів, то це точно популізм. Але і якщо є коментарі експертів, то треба дізнатись, чи не пов’язані вони з цим політиком, цією політичною силою. Бо ж це можуть бути політтехнологи, які під виглядом незалежних експертів будуть лише підтакувати політикові.

Я розумію, що це непросто, треба зробити над собою зусилля, пошукати якусь інформацію в інтернеті, але інакше ви не дізнаєтесь, чи справді цей політик незалежний і чи не популіст. Іноді політики вибачаються, от як Порошенко, який у 2019 році вибачився за обіцянку 2014 року завершити швидко війну. А зараз є багато обіцянок наших новообраних політиків, минуло 100 днів, і вони поки не виконані.

Журналіст: Що є маркерами політичного популізму в українському суспільстві?

Наталія Лигачова: Нам постійно обіцяють теж саме. Про тарифи кажуть з 2007-2008 року, і якщо тарифи не знижуються, а лише зростають, то, отже, не все так просто. Навіть якщо перед виборами правлячі політики не змогли їх знизити – то не складно, мабуть. Якщо хтось обіцяє, що закінчить війну – це точно популізм. Маркери – це проблеми, які стосуються кожного з нас, передусім побутового життя, але лунають лише обіцянки, а не шляхи їх подолання.

Журналіст: Чия думка була би вам цікава з цього приводу?

Наталія Лигачова: Когось з політологів незалежних і молодих, які не працюють з політичними силами, Ігоря Коліушка, Євгена Бистрицького, Олександра Пасхавера, Юлії Мостової, Валерія Калниша

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *