Команда “Детектора медіа” стала учасниками лідерського семінару від Аспен Інституту Київ

Команда “Детектора медіа” провела три дні у дискусіях про майбутнє медіа і громадянського суспільства.

22-24 вересня для команди ГО «Детектор Медіа» Аспен Інститут Київ провів семінар «Медіа-версум і горизонти відповідальності».

За три дні команда встигла подискутувати про відповідальність медіа, про баланс між свободою і нацбезпекою, про виклики постправди для медійників та безліч інших цікавих тем, що стосуються медіа та громадянського суспільства.

А потім в групах учасники шукали рішення для розв’язань етичних дилем під час висвітлення воєнних дій і суспільства під час війни, а також технологічних та дезінформаційних викликів сьогодення й майбутнього.

Модерували семінар Денис Полтавець, директор програмного розвитку та Андрій Кулаков, координатор для Спільноти Аспен Інститут Київ, програмний директор Інтерньюз-Україна.

Координувала проведення семінару Олена Фоміна, директорка програмних напрямів Аспен Інститут Київ.

«Включеність. Це перше слово, яке спадає на думку, якщо треба якось коротко описати, що семінар від Аспен Інституту дав кожному з нас. Ми всі різні, працюємо на різних позиціях, маємо різну освіту та по-різному проявилися на заходах семінару. Але важливо підкреслити слово “проявилися”. Кожен, незалежно від готовності, рівня ознайомлення з поданими нам текстами, активності на самому семінарі, все одно включився, взаємодіяв і природно зіграв свою роль. Нікого ні до чого не примушували, не було класичної муштри в стилі “викладач-учень”, де б ми були зобов’язані щось вивчити і відповідати. Все було у дуже довільній та лайтовій манері і без зайвої напруги. Але саме такий формат дозволив кожному самостійно обрати свою роль у команді та зіграти її. Ми були як ланцюг, де кожна ланка різної форми і розміру та з різного металу, але всі вони скріплені дуже міцно», – каже одна з учасниць семінару, журналістка «Детектора медіа» Юлія Лавришин.

Традиційним елементом “аспенівського” лідерського семінару є постановка класичних творів, зокрема періоду Античності. Команді “Детектора медіа” випало завдання поставити драму Есхіла “Прометей закутий”. Її команда переосмислила на сучасний лад, і, як медійники, контекст обрали близькомедійний. Автором адаптованого сценарію став ведучий гумористичного відеоблогу “Ньюспалм“, поет-сатирик Юрко Космина.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *