Ксенія Ілюк: “Найбільше дезінформації в анонімних телеграм- і вайбер-каналах”

Про те, як розпізнавати дезінформацію та як їй протидіяти, в ефірі Суспільного розповіла аналітикиня “Детектора медіа” Ксенія Ілюк.

“На початку повномасштабного вторгнення було багато абсурдних, безглуздих фейків. Тому багато українців втратили пильність, бо бачили низькоякісну роботу російських пропагандистів. Але в жодному випадку не потрібно розслаблятись і вважати, що вся російська пропаганда така. Насправді вона стає більш вишуканою і її найбільше в соцмережах, зокрема в анонімних телеграм- та вайбер-каналах”

“Для того, аби розпізнати дезінформацію, треба взяти за основу розуміння того, що вона підступна. Ми часто фіксуємо випадки, коли автори каналів вдають патріотів, але поміж загальною інформацією додають меседжі про те, що “Україна програє”, що нас “кинули західні партнери”, і оці всі ключові меседжі російської пропаганди”.

“Щоб не потрапити на гачок пропаганди, треба передусім перевірити джерело. Ніколи не вірити анонімним джерелам, навіть якщо канал подобається. Бо ж як можна вірити тому, кого не знаємо? Друге: ставити максимум запитань самому собі про те, що відчуваете після прочитаного. Бо якщо це сильні емоції на кшталт гніву – це ефект від дезінформації.”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *