Лигачова: “Більшість гострих запитань до закону про медіа були зняті у його фінальній версії”

Про новий закон про медіа голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова висловилась у коментарі для “Голосу Америки”.

Коли депутати Верховної Ради голосували за законопроект у другому читанні 13 грудня, профільний комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики опублікував майже тисячу сторінок поправок. «Детектор медіа» на перших етапах був з критичними позиціями, а після ухвалення експерти ДМ казали, що фінальний закон – компромісна редакція, яка суттєво вдосконалилась після першого читання.

Цю думку підтверджує і голова «Детектора медіа» Наталія Лигачова у своєму коментарі. Хоча вона і наголошує, що Нацрада, скоріш за все, залишатиметься пропрезидентською, Лигачова підкреслює – в новому законі про медіа більше позитиву, аніж негативу, а більшість гострих запитань до закону були зняті у його фінальній версії.

За словами Лигачової, остання версія законопроекту зняла багато питань. «Якісь залишились, але ми сподіваємось, що під час імплементації положень закону – зможемо вирішити. Тоді [в попередніх законопроектах] міг під регулювання законопроекту потрапити будь-який блогер, який просто веде блог, постить щось в YouTube, Facebook, або в Instagram чи TikTok. Зараз це прибрали і це важливо. Також важливо, що без суду Нацрада може вживати заходів тільки до незареєстрованих онлайн медіа», – підкреслює голова «Детектора медіа».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *