«Найбільшої критики Зеленський зазнає не на «Прямому» чи «5 каналі», а на каналах Медведчука» – Світлана Остапа

Про це заступниця шефредактора «Детектора Медіа» Світлана Остапа розповіла в ефірі програми «Ваша Свобода» на Радіо Свобода. Програма була присвячена обшукам, які Державне бюро розслідувань (ДБР) 7 листопада проводилоу власника телеканалу «Прямий» Володимира Макеєнка.

Віталій Портников: В аналогічній ситуації 19 років тому я вів таку програму на російській службі Радіо Свобода, запитував щодо арешту пана Гусинського. Президент Путін тоді говорить, що це «спір господарюючих суб’єктів» і не має ніякого відношення до тиску на телеканал «НТВ»…

Світлана Остапа: Звичайно, дуже подібні паралелі можна провести. Але це все – країни пострадянського простору. І вони, очевидно, мають всі перехворіти цими «хворобами». Ми повинні домагатися максимальної прозорості всіх дій, які вчиняють правоохоронні органи. Звичайно, що є відразу підозра, що це може бути пов’язано з тим, що транслює цей телеканал. Тим паче, що це опозиційний телеканал.

Якби вони прийшли і сказали, що я такий-то… Ми вже потім дізналися, дзвонили у пресслужбу ДБР, що це з ДБР, що це пов’язано з купівлею-продажем каналу цього, що це нібито продовження справи, яка була у серпні. Але цікаво, хто подав заяву, чому виникли підозри щодо цієї купівлі? Все це треба розкопувати.

З приходом нової влади щодо журналістів, журналістики утворилася нова атмосфера. Але не краща, ніж за Кучми.

І це було видно ще під час виборчої кампанії, що Зеленський уникає спілкування з пресою.

Ми кілька разів робили заяви, щоб він вийшов на пресконференцію. Він просто уникав. Ну так йому порадили політтехнологи. Ми тепер бачимо, що, мабуть, не варто було йому у той момент це робити, тому що він критики тоді ще більше не сприйняв би, ніж зараз. І потім заяви його оточення, що ви, журналісти, нам не потрібні, обійдемося без вас, ми комунікуємо напряму.

Вони думали, що якщо в інстаграмі все викладати, то можна так діяти весь час перебування при владі. Але вони зіткнулися з реальністю. І журналісти починають потроху доводити, що це все-таки важливий демократичний інститут суспільства і нехтувати ним не можна.

Як можна було після парламентських слухань відразу на другий день вчиняти такі дії?! Я розумію, що ДБР в іншій парадигмі живе, в іншому інформаційному просторі. Учора з трибуни виголошувати, що ми за свободу слова, а сьогодні вчиняти такі дії!

«Детектор медіа» моніторить всі канали. Хто і що говорить на ток-шоу, у новинах. Все це видно, хто кого «мочить», хто кого піарить. Так найбільшої критики Зеленський зазнає навіть не на «Прямому» чи «5 каналі», а на каналах Медведчука. Це не просто критика, це хамська критика.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *