Наталія Лигачова: “Може бути небезпека приходу в медіа людей, наближених до влади”

Наталія Лигачова, голова ГО “Детектор медіа”, вважає, що громадськість не повинна бути відсунута від можливості впливати на інформаційний простір країни, щоб ми не ставали все більш закритою і недемократичною державою, бо тоді не зрозуміло, за що ми боремося. Таку думку вона висловила в етері Еспресо.

Медіаекспертка зазначила, що українське телебачення задало дуже високу планку у комерційному мовленні, наші медійні олігархи зі своїми командами привчили глядача до якісного продукту. Зараз  вже знімаються художні та документальні проєкти, тобто великі медіахолдинги думають, що вони будуть демонструвати й під час війни, і після гарячої фази війни.

“Дуже велика небезпека може бути того, що хтось буде приходити чи перекуповувати медіа і це будуть люди, наближені саме до влади. Бо влада зараз має дуже великий контроль над медіа і невідомо, яким буде новий законопроєкт про медіа. Чи будуть там якісь запобіжники, наприклад, незалежності Національної ради телебачення та радіомовлення, як сильно будуть посилені регулятивні норми та чи буде якийсь баланс контролю громадянського суспільства. Бо, з одного боку, боротьба з дезінформацією вимагає посилення регулятивних можливостей Нацради, а, з іншого боку, Нацрада контролюється президентською гілкою влади, тобто тут теж може бути дисбаланс. Головне зараз, щоб громадськість не була відсунута від можливості впливати на інформаційний простір країни, щоб ми не ставали все більш закритою і недемократичною державою, бо тоді не зрозуміло, за що ми боремося”, – зауважила Наталія Лигачова.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *