Наталія Лигачова: «Нам бракує культури нерукостискальності»

Голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова вважає, що чинити опір гібридному тиску на свободу слова допомогли би розвиток культури нерукостискальності та інституту репутації.

Про це вона сказала під час панельної дискусії “Хто, як і чи загрожує свободі слова в Україні?” на 7-му Донбас медіа форумі.

«З одного боку, є трансформований у сучасні формати тиск на свободу слова, з іншого – спільнота роз’єднана. Це демонструє хоч би те, що в часи Януковича ми збирали під заявами про цензуру і тиск на медіа по 500 підписів, сьогодні – десяток. Покоління, заряджене на спротив, виросло, пішло в політику, піар, бізнес, а нове покоління ще «не виростило м’язів». Молодими професіоналами зараз легше маніпулювати, вони хочуть побудувати кар’єру, мати стабільність, потребують грошей, часто приїхали з іншого міста до Києва і мусять платити за квартиру. Цим користаються власники медіа, застосовуючи різні гібридні форми тиску. Тож цих молодих журналістів важко мотивувати виступати проти тиску на свободу слова відкрито», – каже Наталія Лигачова.

Вона зазначає, що було б правильно, якби була сформована культура нерукостискальності, тобто журналісти знали би, що їхня репутація і робота в олігархічних чи проросійських медіа може негативно вплинути на репутацію з боку колег, кар’єру, перспективи роботи в незалежних медіа.

Усю дискусію можна переглянути у відео

Нагадаємо, 5 листопада стартував 7-й «Донбас медіа форум». Протягом двох днів на форумі в рамках дискусійних панелей виступатимуть більше 40 спікерів. Основні напрямки дискусій цього року: відповідальність журналістів перед аудиторією та колегами, спільна та самостійна освіта, саморегуляція, адаптація до викликів та пошуки ефективних рішень.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *