Наталія Лигачова: “Після низки провалів окупантів у війні твердження “про братерство народів” відійшло убік”

На початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну пропагандисти Кремля просували тезу про те, що українці та росіяни нібито є єдиним народом, а “спецоперація” нібито має захистити Донбас та звільнити українців від влади “неонацистів”. Але після низки провалів окупантів у війні твердження “про братерство народів” відійшло убік.

Таким чином, російська пропаганда показово змінилася. Про це в етері програми “Анатомія фейку” на телеканалі “Новий світ” розповіла голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова.

Вона пояснила, що зараз росіянам більше розповідають про нібито війну із заходом.

“Тобто зараз основний меседж: Росія воює не так за Донбас, не так за вигадану “денацифікацію України”, як з колективним Заходом. А Україна це лише “маріонетка”, – зазначила експертка.

Також російські пропагандисти приділяють багато уваги тому, щоб звинувачувати Україну у воєнних злочинах. Зокрема все, що роблять вони самі, вони приписують українським військовим. Водночас вони дуже багато розповідають про нібито гуманітарну допомогу Росії та волонтерський рух на підтримку Донбасу.

Лігачова вважає, що пропаганда вселяє у громадян недовіру до будь-якої інформації. Навіть люди з наявністю критичного мислення під впливом пропаганди можуть переставати вірити взагалі будь-яким джерелам.

“До цього схиляють зараз росіян – ми бачимо, як працюють пропагандисти в Росії, або ж він приймає більш зручне для себе рішення вірити комусь одному. А кому віритиме звичайний російський мешканець? Звичайно ж, офіційній російській пропаганді”, – зазначила вона.

Крім того, експертка наголосила, що оскільки війна затягнулася, жертв стає дедалі більше, а росіяни, зі свого боку, “намагаються створити видимість того, що смерть на війні в Україні під час “спецоперації” – це почесне та найбільше досягнення громадянина”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *