Наталія Лигачова про виклики та медійні проблеми висвітлення виборів

З огляду на численні порушення медіа журналістської етики та журналістських стандартів Незалежна медійна рада прийняла резолюцію щодо діяльності ЗМІ під час президентських виборів.

Про це заявила голова ГО «Детектор медіа», шеф-редакторка порталу «Детектор медіа» Наталія Лигачова під час круглого столу, який провели Незалежна медійна рада спільно з ГО «Центр демократії та верховенства права» 7 червня. Захід був присвячений  підсумкам висвітлення медіа президентської кампанії 2019 року, проблемам та перспективам висвітлення позачергових парламентських виборів.

«Моніторинги засвідчили дуже багато проблем у медійному просторі під час виборчої кампанії. Незалежна медійна рада (НМР) прийняла резолюцію щодо найбільш кричущих випадків порушень протягом президентської виборчої кампанії», – сказала пані Лигачова.

Вона наголосила, що Незалежна медійна рада та організації-засновники планують ініціювати та брати активну участь у розробці та промоції законодавчих змін, які б посилили відповідальність ЗМІ щодо висвітлення виборчих кампаній.

НМР засуджує низку ЗМІ, які вдавалися до поширення фейків, маніпуляцій та чорного піару щодо певних кандидатів. Також Наталія Лигачова звернула увагу, що під час президентської кампанії медіа оприлюднювали результати великої кількості замовних соціологічних досліджень, які викривлювали інформацію.

«Необхідно посилити регуляторні механізми Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. У нас дуже велика проблема з тим, і на цьому наголошували колеги з тих моніторингових організацій, які співпрацювали з Радою Європи, що Національна рада приймає до уваги порушення, але не здатна нічого зробити під час виборчої кампанії. Хоча навіть зараз у них є механізми, і вони могли би більш рішуче реагувати на ці порушення», – зазначила Наталія Лигачова.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *