Наталія Лигачова про “Єдині новини”, вибори і перевірку Нацради через висловлювання Фаріон

Про телемарафон “Єдині новини”, потенційні вибори і демократію голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова говорила в ефірі “5 каналу”

Як ви ставитесь до того, що Нацрада планує перевірити «5 канал» за ефір з Іриною Фаріон? Яка відповідальність «П’ятого каналу» може бути за слова Ірини Фаріон?

Ну, власне, було звернення до Нацради, так? Нацрада мала на нього відреагувати. Було ще ймзвернення від омбудсмана Лубінця. Тому Нацрада мала відреагувати, призначити дійсну перевірку. Є тут зрада чи немає зради по відношенню до «5 каналу», буде залежати вже від рішення.

Бо тут є нюанси. Це програма, яку, як я розумію, виробляє продакшн. І дає «5 каналу», так? Не прямий ефір. Тобто, телеканал і Яніна, і телеканал, який це транслює, відповідає за те, що відбувається в ефірі. І тут дуже важливо, якою була реакція ведучої на контраверсійні, м’яко кажучи, слова Фаріон. Однак думаю, що це Нацрада має врахувати всі аспекти, і перевірка має закінчитися позитивно.

Відбуваються певні процесуальні дії щодо народного депутата Дубінського. От його звинувачують в тому, що він працював проти держави Україна, що він має зв’язки з Росією. Там дуже багато йому інкримінують. Він дуже часто з’являвся в ефірі одного телеканалу. Ну, практично там був щотижневим гостем, який просував російські наративи, говорив проти держави України все, що він говорив. Але чому тоді Нацрада не преевіряє той телеканал, тому що немає звернення?

Я не можу вирішувати, чому Нацрада перевіряє або не перевіряє. Але принаймні, є одна константа. Якщо є звернення, вона має реагувати.

Як ви ставитеся до того, що держава фінансує «Єдиний марафон»? Чи правильно це?

На початку телемарафон «Єдині новини» дійсно був позитивним явищем, і навіть державне фінансування в мене не викликало особливої незгоди, хоча ще в березні 2022 року я вже казала про загрозу певного прикрашеного зображення того, що відбувається на фронті. І це, на жаль, відбувається зараз, і багато хто це вважає вже державною пропагандою. Має місце і державне фінансування, власне, олігархічних каналів через такий підхід. Я вважаю, що взагалі телемарафон мав би припинитись. У нас всі канали проукраїнські зараз, у нас немає не проукраїнських каналів, і хай би кожен канал виробляв свій контент. Тому, я думаю, що як би ми не ставилися до цього явища, але воно буде продовжуватися.

І, власне, позиція була висловлена буквально нещодавно на днях Зеленським президентом, що він підтримує телемарафон. Це наша об’єктивна реальність, хоча особисто я, як медіаекспертка, вважаю, що можна вже його припиняти.

Повну розмову можна переглянути у відео:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *