Наталія Лигачова: “Ситуація з Kyiv Post нагадує спробу викинути з ринку незалежне видання, орієнтоване на іноземну аудиторію”

Голова ГО “Детектор медіа” Наталія Лигачова прокоментувала для видання “ВВС Україна” гучні історії на медіаринку – щодо каналів Порошенка та закриття Kyiv Post.

Вона переконана, що ці ситуації зовсім не пов’язані. Але обидві вони – погані передвісники.

“Нічого хорошого в тому, що відбувається, я не бачу. Ані в позірному кроці Порошенка, ані в тому, що відбувається навколо Kyiv Post”, – каже голова ГО “Детектор Медіа” Наталія Лигачова.  – “Все це вказує на те, що, на жаль, зараз в Україні медіа не можуть почуватися вільними. І це дуже сумно”.

Наталія Лигачова переконана, що таким “продажем” Порошенко справді реагує на закон про олігархів.

“Хоча ми розуміємо, що не ті люди, які начебто стали головними акціонерами, будуть платити зарплатню журналістам, у них немає на це коштів”, – пояснює експертка.

Натомість ситуація з Kyiv Post, на її думку, більше нагадує спробу “викинути з ринку незалежне видання, орієнтоване на закордонну аудиторію”.

Особливо зважаючи, що минулого тижня офіс президента гучно запустив власну платформу OPEN Digest для “інформування українців та світу” про дії влади та хід реформ.

Нагадаємо, що 8 листопада 2021 року Аднан Ківан повідомив про тимчасове призупинення роботи редакції через перезавантаження медіа, яке триватиме близько місяця.

Із джерел у редакції ДМ стало відомо, що працівники Kyiv Post у день заяви Ківана втратили доступ до сайту та фейсбук-сторінки видання. Тим часом з’явилось повідомлення, яке журналістка видання Анна Миронюк називає заявою редакції: в ньому йдеться про звільнення всієї команди Kyiv Post.

Редакторка фічерів Kyiv Post Тамара Істоміна розповіла «Детектору медіа», що конфлікт між колективом та власником видання загострився після анонсу запуску україномовної версії, про яку команда дізналася з новин.

Очолити Kyiv Post українською мала Олена Ротарі, колишня шефредакторка одеського 7 каналу, що також належить Ківану. Однак журналісти виступили проти її призначення в обхід редакції.

Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва повідомила, що неофіційні проблеми у редакції Kyiv Post пов’язані із тиском Офісу президента на Ківана.

Однак речник президента України Сергій Никифоров заявив, що для ОП новини про закриття видання Kyiv Post стали такою ж несподіванкою, як і для решти.

Аднан Ківан у коментарі «Детектору медіа» заперечив повідомлення про тиск ОП на видання.

Одеський забудовник Аднан Ківан купив Kyiv Post у Мохаммада Захура у 2018 році.

Водночас 5  листопада в Україні був створений новий медіахолдинг «Вільні медіа», який придбав у Порошенка 100% акцій Прямого та 5 каналу.

«Вільні медіа» створили «медійники, громадські діячі та опозиційні депутати, які були журналістами». Причиною створення медіахолдингу був названий антиолігархічний закон, який підписав 5 листопада президент Володимир Зеленський.

Відповідно до вимог антикорупційного законодавства, нардепи передали свої акції в управління трудовим колективам мовників, які і стали «найбільшим акціонером».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *